jít naiDNES.cz

Toskánská parta opět pohromadě! Na oslavu lobbisty ČEZu přišli Topolánek a Buzková

Parta lobbisty ČEZu | foto: Ladislav Křivan

Před deseti lety přinesl deník Aha! exkluzivní informace a fotky dokazující, že se v malém městečku Monte Argentario v italském Toskánsku prohání na jachtách a sluní na terasách luxusních vil parta prominentů a politiků z nejvyšších kruhů. Mezi „jachtaře“ patřil tehdejší místopředseda ČSSD Milan Urban, šéf ČEZu Martin Roman a především expremiér Mirek Topolánek (ODS). Na kulaté výročí se stará parta opět sešla. A mezi prominenty zavítala také bývalá ministryně Petra Buzková.

Ačkoliv většina protagonistů toskánské dovolené už žádnou politickou moc nemá, scházejí se pořád. Utajená narozeninová oslava jednoho z kdysi vlivných mužů, Vladimíra Johanese, se ze středy na čtvrtek uskutečnila v luxusní pražské restauraci Aureole.

Johanes byl roky považován za šedou eminenci polostátního energetického koncernu ČEZ. O jeho vlivu v politice i byznysu se vyprávěly legendy a částečně je potvrzovaly slavné toskánské fotografie s Mirkem Topolánkem.

„Jsou to nízké stovky milionů korun,“ řekl před časem o svém majetku a tomu odpovídal seznam prominentních hostů a výběr michelinské restaurace.

Expremiér Mirek Topolánek přišel spolu s exministrem spravedlnosti Pavlem...

Expremiér Mirek Topolánek přišel spolu s exministrem spravedlnosti Pavlem Němcem.

Začátek oslavy byl podle pozvánky stanoven na 18. hodinu. V tu dobu se na místo také začali sjíždět první gratulanti.

Mezi nimi nemohl chybět zmiňovaný Mirek Topolánek, v závěsu za ním exministr spravedlnosti Pavel Němec. Ten nechvalně proslul z kauzy katarského prince Sáního, kterého za sexuální zneužívání školaček a kuplířství pustil domů.

Slovenský miliardář Pavol Krůpa přišel mezi staré kamarády z ČEZu.

Slovenský miliardář Pavol Krúpa přišel mezi staré kamarády z ČEZu.

Neméně zajímavým hostem byl podnikatel Pavol Krúpa, který je velkým oblíbencem prezidenta Miloše Zemana, od něhož dostal vyznamenání za svůj boj proti Zdeňku Bakalovi v kauze OKD. Slovenský finančník však stál v minulosti u kontroverzního zbohatnutí expremiéra Stanislava Grosse a také u obchodu s Tomášem Pitrem, jenž byl odsouzený za daňové úniky.

Mezi gratulanty se objevila i bývalá „první dáma ČSSD“ Petra Buzková. Ta sice pověsila politické řemeslo na hřebík a věnuje se advokacii, od veřejného sektoru se ale příliš nevzdálila. Podle deníku Blesk získala její firma milionové zakázky od státního podniku Diamo, spolupracovala i s ministerstvem zdravotnictví či Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Petru doprovodil její manžel, finančník Josef Kotrba.

Společnost se začala rozcházet kolem půlnoci.

Petra Buzková přišla na oslavu v přilehávých zelených šatech. Manžel Josef...

Petra Buzková přišla na oslavu v přiléhavých zelených šatech. Manžel Josef Kotrba nesl lahev vína.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 25. října 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  77
 • Tvl
  39
 • Super
  27
 • Haha
  27
 • Cože
  26
 • Sladký
  26
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat