jít naiDNES.cz

Hanba českých turistů na Slovensku: Nebezpečně předbíhali a ohrožovali děti

Trojice českých turistů se postarala o nevídaný trapas na sousedním Slovensku. V soutěsce Suchá Belá, která je považována za jednu z nejkrásnějších v oblasti Slovenského ráje, nepochopitelným způsobem předbíhali ostatní, kteří trpělivě čekali ve frontě. Video je hitem na sociálních sítích a čeští cestovatelé schytávají kritiku ze všech stran.

Nahrávku tří českých turistů na svém Facebooku zveřejnila paní Andrea, která v úterý ráno zamířila do soutěsky Suchá Belá a nevěřila svým vlastním očím.

Spatřila totiž tři muže, kterým se pravděpodobně nechtělo stát frontu na žebřících, a tak začali velice nebezpečně předbíhat ostatní. Vrcholem prý bylo, když se jeden z Čechů sobecky natlačil před turistu, který měl na zádech svou dceru.

Chování českých turistů odsuzují nejenom diskutéři na sociálních sítích, ale také experti na bezpečnou turistiku. Nad záběry kroutil hlavou například šéf Horské služby Slovenský ráj Ivan Krajčír.

„Je to hrubá arogance, která se často na horách nevidí. Byl bych velmi zvědavý, jak by se chovali, kdyby jeden z nich spadl dolů do vodopádu a zranil se, jestli by i potom byl tak arogantní,“ řekl pro web Čas.sk Krajčír. 

„Bohužel nejsme represivní orgán, my můžeme někoho maximálně upozornit nebo mu domluvit. Toto chování ale opravdu na hory nepatří, a ani do našeho soužití,“ dodal Krajčír.

Ředitel parku: Jsou to arogantní hulváti!

S kritickým komentářem na adresu českých turistů přišel také ředitel Národního parku Slovenský ráj Tomáš Dražil.

„Pracuji tu už 25 let, ale s takovou arogancí jsem se ještě nesetkal. Musím přiznat, že mě to pořádně šokovalo, bohužel tito hulváti ale neporušili naše předpisy, protože šli po tělese chodníku a nevybočili z turistické trasy. Myslím si ale, že porušili jinou právní normu, když ohrožovali zdraví turistů, jejich životy a bezpečnost,“ sdělil pro Čas.sk Dražil.

Není to rozhodně poprvé, co se čeští turisté postarali o skandál za hranicemi. Nedávno způsobila velká pozdvižení dvojice naháčů, která se i přes zákaz koupala v ledovcovém jezírku.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat