Horor v paneláku ve Vyškově: Proč se mladý pár podřezal a zabil skokem do 30 metrů?

20. srpna 2019

Sebevražda dvou mladých lidí otřásla celým Vyškovem. | foto: Koláž Expres.cz

Vyškovem otřásla tragická událost, ke které došlo v jednom z místních panelových domů. Jan (†21) a jeho přítelkyně (†16) se rozhodli skoncovat se životem. Vybrali si k tomu způsob, z něhož obyvatelé domu (a nejen oni) ještě dlouho nebudou spát. Společně skočili do propastné třicetimetrové hloubky. Předtím se ještě měli pořezat!

Muži, který našel mrtvého souseda Jana (†21) a jeho přítelkyni (†16), není do řeči. 

„První dojem byl, že tam oba spí. Když jsem přišel blíž, krve by se ve mně nedořezal. Skočit z takové výšky, to je šílené,“ svěřil se pro Blesk.cz. Podle informací deníku se mladý pár v bytě v 5. patře, kde bydlel Honza se svou matkou, pořezal na rukou. 

Poté společně vyjeli výtahem do 11. patra, objali se a vrhli se do přibližně třicetimetrové hloubky schodišťovým průhledem! 

Původní informaci, že se mladý pár zabil skokem do výtahové šachty, místní vyvrátili.

„Museli se bouchat o to zábradlí, protože to byly takové rány, jak kdybyste se o to bouchal a padal dolů. Krev byla všude, na každém schodu. Paní to včera deratizovala asi tři čtyři hodiny,“ popsala další ze sousedek FTV Prima. 

„Říkali nám, že je nemohli vytáhnout, že tam byli mezi tím zábradlím zaklínění a prý je nemohli ani poznat,“ doplnila. 

Jan se svou přítelkyní skoncovali se životem.

Není divu, že v domě, kde bydlí 250 lidí, zavládlo po tragédii zděšení.

„Co vím, tak se kluk i matka léčili s psychickými problémy. On sám mi řekl, že bere antidepresiva. Občas byl v pohodě, jindy s nikým nemluvil a hleděl jen do země,“ prozradila sousedka z patra. Podle lidí z domu mladík pracoval v léčebně dlouhodobě nemocných. 

O znepokojivém stavu mladíkova duševna svědčí i jeho facebookový profil. Nechybí japonské anime postavičky, z nichž jedna si podřezává žíly, ani citáty, které odrážejí rozervanou mladíkovu duši. 

„Možná nakonec skončím v pekle, ale aspoň tam budu mít všechny své kamarády,“ hlásil do světa jeden ze sdílených motivů.

Kriminalisté během neděle vyslechli většinu z obyvatel domu, byt v 5. patře, odkud se dvojice vydala k osudovému skoku, zapečetili. Matka hocha skončila v péči lékařů. Policie vyloučila cizí zavinění, hlavní vyšetřovací verzí je sebevražda.

„Bližší informace k osobám zemřelých nebudeme sdělovat,“ uvedla policejní mluvčí Alice Musilová s tím, že byla nařízena pitva.

Jan se svou přítelkyní skoncovali se životem.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:29 středa 18. prosince 2019. Anketa je uzavřena.

  • 44
  • 26
  • 18
  • 15
  • 14
  • 13
Komentáře