Tragédie na Vsetínsku: Tak dlouho se chovají lvi načerno, až vás jeden rozsápe...

Chovatel na Vsetínsku měl lvy na pozemku bez potřebného oprávnění. | foto: MAFRA

Ve Zděchově na Vsetínsku napadl lev chovatele. Podle starosty obce zvíře muže usmrtilo. Policie úmrtí později potvrdila, aby se k majiteli lvů vůbec dostala, musela lva i březí lvici zastřelit. Majitel choval lvy bez povolení, úřady tomu nedokázaly účinně zabránit.

„Můžeme potvrdit incident mezi lvem a chovatelem. Místo je uzavřeno, zasahují zde složky integrovaného záchranného systému. Povolali jsme zásahovou jednotku z Brna, máme tady pracovníky Zoo Lešná a domlouváme se na dalším postupu. Následek incidentu zatím není stoprocentně známý,“ sdělila iDNES.cz policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Incident mezi lvem a majitelem měl fatální následky. Abychom se mohli k majiteli dostat, museli policisté ze zásahové jednotky oba lvy zastřelit. Lékař na místě konstatoval smrt majitele, byla nařízena pitva. Muž byl přímo v objektu, kde se pohybovali lvi,“ dodala. 

Majitel Michal Prášek choval ve Zděchově lvy od léta 2016. Nejprve sem přivezl šestiletého Fufiho, k němu poté přibyla ještě roční Liuwa. Chov na pozemcích svojí rodiny se snažil zlegalizovat, kotec a oplocený výběh ale vznikly bez stavebního povolení a stavební úřad je označil za černou stavbu. Zbourat je i navzdory exekučnímu příkazu úředníci nedokázali.

Úřady muži nedokázaly v chovu zabránit, přestože už dostal za nepovolený chov několik pravomocných pokut. Veterinární správa neměla možnost lva odvézt. V případu by mohla vydat opatření k odebrání zvířete, muselo by se však prokázat týrání, což se ve Zděchově nedělo.

K incidentu ve Zděchově došlo už loni v létě. Tehdy osmatřicetiletý cyklista se na lesní cestě střetl se lvicí, kterou chovatel venčil. Cyklista byl ošetřený v nemocnici, spáchání trestného činu ale policie nezjistila.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:54 3. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  29
 • Super
  21
 • Haha
  18
 • Tvl
  18
 • Cože
  15
 • Sladký
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat