jít naiDNES.cz

Hororový start dovolené: Na palubě letadla do Hurghady zemřela jedna z cestujících

Letadlo do Hurghady mělo kvůli mimořádné události na palubě zpoždění 6 hodin. | foto: Profimedia.cz

Turisté směřující z Prahy do egyptského letoviska Hurghada zažili pořádný šok. Letadlo, kterým měli krátce v pátek ráno odletět, se do vzduchu dostalo až po úmorných šesti hodinách. Vzletu předcházelo děsivé drama, jež během cesty na vysněnou dovolenou nechce zažít asi nikdo z nás. Na palubě letadla zkolabovala jedna cestujících, která i přes všechny snahy záchranářů zemřela.

„Měli jsme odlétat v pátek v 0:05 do Hurghady s CK Exim Tours a leteckou společností Smart Wings. Během nástupu do letadla jsem si všimla, že nastupuje též paní, která téměř nemůže chodit, podpírali ji manžel a syn. Pár minut před odletem ta paní zkolabovala,“ uvedla pro Blesk.cz svědkyně Iveta.

„Začali ji oživovat. Oživovali ji cca půl hodiny. Bohužel neúspěšně. Paní vynesli,“ dodala svědkyně. Marnému snažení lékařů přihlíželi všichni pasažéři. „Byli jsme tam všichni. Já seděla daleko od nich. Viděla jsem jen záchranáře, jak dlouhou dobu prováděl masáž srdce. Potom přinesli nějaké přístroje, asi s elektrikou,“ dodala otřesená žena.

Na palubě letadla seděly i malé děti, které tragédii musely přihlížet. „Bohužel to viděly i děti, teď se mění posádka a snad už poletíme. Snad už let bude v pořádku,“ napsala na Facebook cestující Petra V.

Ani poté ale martyrium neskončilo. „Chvíli jsme čekali a potom nám řekli, že letadlo má závadu, a vrátili nás do odletové haly. Čas odletu nám dali na 6:10 a nabídli nám stravenku za 220 Kč,“ uvedla. Po mnohahodinovém čekání v odletové hale nakonec cestující byli vpuštěni do letadla. „Odletěli jsme v 6:40. Budeme žádat po Smart Wings náhradu za zpožděný let, který trval déle než šest hodin,“ dodala Iveta.

„Můžeme potvrdit zdravotní komplikace na palubě. Ke konkrétnímu zdravotnímu stavu se nebudeme vyjadřovat,“ řekl k incidentu mluvčí letiště Roman Pacvoň. Na dotaz, zda může alespoň vyvrátit, že v letadle někdo zemřel, znovu zopakoval, že podrobnosti zveřejnit nechce. „Toto je naše jediné vyjádření,“ dodal.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat