Chlapec (13) z Ostrova, kde při požáru zemřela dívka (†12): Z ohně vytáhl pět kamarádů

31. srpna 2020
Při požáru molitanu ve skateparku v Ostrově nad Ohří na Karlovarsku v pátek odpoledne uhořela nezletilá dívka (†12). Zachránce J. (13) Blesku popsal, jak pomohl ven pěti svým kamarádům. Všem z devíti kluků a holek se podařilo dostat ven, bohužel až na dvanáctiletou dívku. Ta zůstala zaklíněná v otvoru a před ohněm nedokázala včas uniknout.

Skatepark stojí nedaleko ostrovské polikliniky a mostu na obchvatu města. Je otevřený denně. „Doskočiště bylo dnes zamčené,“ reagoval na tragédii starosta města Jan Bureš s tím, že dění v celém areálu monitorují kamery. „Podle toho, co vím, dívky nějak posunuly zábranu a vlezly dovnitř,“ řekl starosta.

Dopadová jáma zvaná foam pit u jedné z ramp byla sice znepřístupněna, aby do ní nikdo nemohl, děti si ale cestu dovnitř přece jen našly. Dostaly se tam škvírou 30 cm širokou a 4 metry dlouhou. Tou se protáhly dovnitř a začaly dovádět v „bazénku“ plném kostek z molitanu, které za běžných okolností tlumí pády sportovců trénujících salta a přesné dopady.

Jedna z dívek vytáhla zapalovač. „Viděl jsem plamen. Sfoukl jsem jí ho a s kámošem jsme se zvedli, že vylezeme ven, protože se nám to nelíbilo. Jenže ona znovu škrtla, plamen už byl teď větší, a vše hodila do rohu. To už jsme neuhasili,“ řekl jeden z chlapců. 

Oheň se začal rychle šířit. „Stál jsem na hořícím molitanu, a když jsem strkal ven toho posledního, začala mi hořet bota. Rychle jsem ji uhasil a jako poslední mazal ven,“ řekl Blesku J. s tím, že v tu chvíli zjistil, že jedna z dívek se v mezeře zasekla. „V jedné ruce držela mobil, v druhé klíče. S klukama jsme jí podávali řídítka od koloběžky, aby se chytla,“ dodal J. Jenže dívka se už z plamenů nedostala.

„Nemohla ven, i když ji kluci tahali. Začaly jí hořet vlasy, kraťasy a nadýchala se kouře, spadla zpátky do molitanu a uhořela,“ popsal V. (12).

V sobotu u vypáleného foam pitu vzniklo pietní místo, lidé tam začali nosit svíčky, na plotě kolem atrakce se objevila fotografie uhořelé dívky.

„Veškeré záběry z kamerového systému předáváme kriminalistům k dalšímu šetření,“ řekl k tragické události Ladislav Martínek, velitel Městské policie Ostrov.

Město jako majitel skateparku uvažuje o tom, že osudný foam pit zcela zruší. „A všechny prvky skateparku předěláme na betonové. Doposud jsou vyrobené z kombinace kovu a dřeva,“ dodal ostrovský starosta Jan Bureš.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:42 úterý 29. prosince 2020. Anketa je uzavřena.

  • 34
  • 29
  • 28
  • 28
  • 27
  • 24
Komentáře