Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Češi, co blázníte s tou kritikou? Naše země je z Evropy nejlepší. Chcete důkaz?

  Odcházet nyní z České republiky by se nemuselo vyplatit nejen iráckým „turistům“, co ze se sebe dělali uprchlíky. Být v ČR je nyní největší výhoda. a hlavně nejbezpečnější. | foto: Ibtime.com

  Co se týče životního stylu, je Česko nejsvobodnější zemí Evropské unie. Do záležitostí jako je kouření, konzumace alkoholu a jídla nám stát zasahuje relativně málo. A co se týče těch ostatních věcí - tam si taky vedeme dost dobře. Vlastně skvěle.

  Londýnský Institut ekonomických záležitostí a Evropské středisko EPICENTER srovnaly státy Evropské unie podle vládních regulací a nařízení v oblasti tabáku, elektronických cigaret jídla a alkoholu.

  Fotogalerie

  A Česká republika skončila na poslední příčce. To ale v tomto případě znamená, že nám stát do oblasti životního stylu zasahuje nejméně.

  Alkohol, tabák a nezdravé potraviny v Česku nejsou tolik zatíženy daněmi, předpisy a reklamními omezeními jako v jiných státech EU, i proto všímavý redaktor britského webu independent.co.uk čtenářům radí: „Pokud nejste úplný nekouřící abstinent a zároveň vegetarián. Doporučuji vám letos v létě jet do Německa nebo České republiky.“

  Tohle je ale to nejmenší.

  Na život v České republice si může stěžovat málokdo, tedy pokud nejste irácká uprchlická rodina a neumístili vás do Brna.

  Ale teď vážně.

  Musíme říct nejen dle výzkumů, ale i dle selského rozumu, že život v srdci Evropy je pohodlný v mnoha směrech. Nejenže nám nikdo nezavírá bary ve dvanáct v noci, nežene nám ceny alkoholu do nebeských výšin a nepindá nám do výchovy dětí, ale jsou tu i další aspekty.

  Bobošíková se v roce 2008 pokoušela stát českou prezidentkou jako kandidátka za...

  Od dob komunismu jsme udělali velký pokrok a ostatní státy nám naši vládní liberálnosti mohou závidět.

  1. Nemáme tu zloděje dětí zvané Barnevernet, kteří jako polednice unášejí potomstvo v případě, že se odmítáte přizpůsobit jejich totalitní sociální politice. Vlastně v jakémkoliv případě.

  2. Nemáme tu ve vládě lidi, kteří mají svého imaginárního kamaráda jménem Alláh, Ježíš nebo Aštar Šeran, a který jim našeptává, jak mají řídit společnost, případně koho vyhladit.

  3. Nemáme tu třeba na rozdíl od Polska zvrácené poslance, kteří chtějí ženám přikazovat, kdy a proč mají jít na potrat.

  4. Zato tu ale máme mladého Stropnického, pravda... Velký špatný, jak by řekla věštkyně Jolanda.

  Jolanda to řekla za nás.

  Jolanda to řekla za nás.

  5. Taky tu nemáme trapnopolitiky, co jsou pořád jen zděšeni a všechno ostře odsuzují, zatímco pod rukama jim bují nejhorší radikální svoloč, jakou si jen dovedete představit.

  Čtvrť Molenbeek je považována za základnu džihádistů v Evropě.

  Jiné země se také bijí v prsa, jak jsou demokratické. Ve skutečnosti jsou už předem podělané z politické korektnosti a nechají to zajít až příliš daleko.

  6. Nemusíme řešit tisíce a tisíce žádostí o azyl, nemusíme nikde stavět ploty a nikdo nám na nich nevisí. Nejsou tu lidí, co pokládají svoje děti na koleje ve snaze vydírat Evropu.

  7. Taky neležíme u moře, takže nám sem nikdo nepřipluje. Maximálně k nám někdo přiletí, ale když už přiletí, tak chce zase letět pryč. My jim to akorát zaplatíme, ale tak co už...

  8. Máme silnou ekonomiku a jsme celkem bohatá a úspěšná země. Nejste-li vy finančně samostatní, je to vaše vina, takhle funguje tržní svět a musíte se snažit sami, podmínky v Česku na vlastní úspěch máte. Také máme skvělé školy a vzdělávaní dětí je zde velmi na úrovni.

  Neznat Václava Havla, to je zásadní mezera ve vzdělání.

  Václav Havel byl asi tím, kdo se nejvíce zasadil o dnešní svobodu.

  9. Naše demokracie má sice chyby, ale víceméně funguje. Tedy až na případ, kdy přijede čínský prezident, ale my stále doufáme, že tohle ještě policejním nafoukancům ve finále pořádně rozhoupe židle. Jinak můžeme svorně nadávat, rozčilovat se, hádat se, házet vejce, rozdávat červené karty či se vysmívat vrchním sluníčkářům z vládní organizace Hate Free Culture. Prostě si můžeme kecat do čeho chceme. A to je fajn.

  10. Jsme malí, schovaní mezi velkými státy, ne moc nápadní, přesto se silnými argumenty a osobnostmi, krásnou historií, uměním a kulturou. Vlastně si jen tak lebedíme, ale když přijde na věc, umíme to Evropské unii pěkně zavařit, až se z toho Angele srolují vlny ve vlasech. Nejsme cílem, ale jsme schopni a ochotni ihned pomoct, stejně jako se postavit se vzdorovitě na zadní.

  Mrtví před restaurací Le Petit Cambodge.

  Být malou, nenápadnou a trochu vzteklou zemí je výhoda. Ti velcí pak dostanou úder rovnou na solar, ale neumí si s tím poradit, protože pořád chtějí být nějakým vzorem. Nejspíš nám? Zde jsou mrtví před restaurací Le Petit Cambodge, oběti pařížských útoků 13. listopadu 2015.

  Tip Expresu

  Nepřesvědčili jsme vás o výhodách života v Česku a pořád se cítíte na velký svět, ovšem Amerika je daleko, a vy byste rádi něco malého, bohatého a se světovým jazykem a skvělým platem?

  Pak se taky ještě můžete odstěhovat do Monaka. Jsou tam celebrity, milionáři, moře, jachty, kníže, malé daně, Petra Kvitová, Tomáš Berdych a knížecí kámoška Tereza Maxová.

  Ale na to nemáte dost peněz.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 21:03 6. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

  • Super
   267
  • Haha
   35
  • Trapas
   35
  • Tvl
   23
  • Sladký
   16
  • Cože
   14

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz