Usměvavá, pomáhala všem. Po zavražděné pumpařce smutní děti, vnoučata i trenér Slavie

Brutální poprava pracovnice čerpací stanice u Nelahozevsi na Mělnicku zasáhla řadu lidí. Blízcí i sousedé ji totiž popisují jako milou a věčně usměvavou ženu, která ráda pomáhala ostatním. „Lidé se i kvůli ní stavovali na téhle pumpě. Vždy rozdávala úsměvy a uměla potěšit,“ popsala například sousedka. Po Janě Š. mimo mnoha dalších truchlí především její manžel, děti i vnoučata. Kondolenci vyjádřil i trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Byla to rychlá akce, ale o to chladnokrevnější. Dvojice lupičů vtrhla v noci na pondělí na čerpací stanici poblíž Nelahozevsi, jeden z nich okamžitě vytáhl pistoli a bez zaváhání začal střílet. Během chvilky připravil rodinu čerpadlářky Jany Š. o manželku, matku i babičku zároveň.

„Je to strašné neštěstí. Měla děti a už i vnoučata. Její manžel je z toho zdrcený,“ řekla Blesku její sousedka, která se smutnou zprávu dozvěděla během pondělního dne na pohřbu kamaráda.

Zdaleka to však nejsou jen příbuzní, koho smrt Jany zasáhla. Se zdrcující zprávou se musejí vyrovnávat i sousedé, kteří oběť dvou dost možná zdrogovaných lupičů v práci navštěvovali prostě jen proto, aby si zlepšili den.

„Byla věčně usměvavá, dobře naladěná. Lidi se i kvůli ní stavovali na téhle pumpě. Vždy rozdávala úsměvy a uměla potěšit,“ popisuje Janu jiná sousedka.

Zavraždili prodavačku.

Zavraždili prodavačku.

Odlehlá čerpací stanice zůstává uzavřená. Je obehnána policejní páskou, kriminalisté teď celou událost intenzivně vyšetřují a během celého pondělí prohledávali okolí. Přijali dokonce několik tipů od lidí, kteří pachatele podle svých slov poznali.

Serveru TN.cz se podařilo vyzpovídat i majitele čerpací stanice Zdeňka Tetoura. Ten byl k celé situaci zdrženlivý.

„Stalo se tam obrovský neštěstí a já se v tom nebudu patlat. Nezlobte se. (...) Já jsem se z toho ještě úplně nevzpamatoval. Budeme se tím ještě zabývat,“ řekl.

Dvojice lupičů vykradla benzínku.

Dvojice lupičů vykradla benzínku.

Dodal ovšem, že se nejedná o první případ, kdy na jedné ze dvou benzínek, které provozuje, musel řešit přepadení. Nikdy ovšem neskončilo tak tragicky.

„Sem tam někdy někoho přepadnou,“ dodal.

Dvojice lupičů vykradla benzínku.

Dvojice lupičů vykradla benzínku.

Kondolenci rodině zavražděné Jany připojilo i známé jméno ze světa sportu. Jde o trenéra fotbalové Slavie Jindřicha Trpišovského, který prý oběť znal, běžně přes čerpací stanici jezdil. Věnoval jí i včerejší vydřenou výhru v Opavě.

„Je hrozné, že se takové věci dějí. I cestou k zápasu jsem jel okolo. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodině. To vítězství chci věnovat jí. Pro mě je naprosto nepochopitelné, že se takové věci dějí. Navíc pro pár korun. Je to katastrofa,“ řekl po utkání Trpišovský.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:41 3. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  68
 • Super
  24
 • Cože
  14
 • Haha
  12
 • Trapas
  11
 • Sladký
  11
Komentáře