Téměř ubitý číšník snědými Nizozemci: Na to video se nechci dívat!

Před pár dny ho pustili z nemocnice zpět k rodině. V současnosti pravděpodobně nejznámější český číšník je rád, že přežil agresivní atak skupiny snědých mužů s nizozemskými pasy. Podstoupil náročnou operaci hlavy a o oko nepřišel, i když stále není jasné, zda si do života neponese trvalé následky. Nyní se s ním setkal reportér TV Prima Josef Klíma.

Když číšník Mirek z pražské restaurace Polpo upozornil sedmici přiopilých mužů arabského vzhledu, že konzumovat vlastní alkohol v podniku není možné, strhla se mela, kterou v životě nezažil. Nejprve se mu dostalo verbálních útoků, ale ty rychle přešly v brutální napadení, z něhož se dodnes nevzpamatoval.

Obzvláště dva z nich se kopanci a pěstmi rozhodli zaměstnance restaurace ubít za jeho opovážlivost, aniž by jim v tom někdo zabránil. Mirek skončil na jednotce intenzivní péče a po operaci musel být uveden do umělého spánku.

„Díval jsem se na záběry jednou, moc se na to ještě nechci dívat, ale jako byl jsem napůl mrtvý už na zemi,“ popsal bezprostřední pocity během napadení Josefu Klímovi, který shodou okolností skončil po operaci zubu na stejném pokoji jako Mirek.

„Samozřejmě jim přeju co nejvyšší trest, aby to byl odstrašující případ pro další cizince, kteří navštíví Prahu a Českou republiku.“

Brutální čin měl ohlas nejen v České republice, ale též v Nizozemsku, kde šéf tamní diplomacie Stef Blok vyjádřil stud za své zdivočelé spoluobčany. Odezvy v Holandsku se rozhodl využít bývalý agent Jiří Brych, který napadeného Miroslava mediálně zastupuje, když potvrdil, že se do Nizozemí chystá osobně zjistit o agresorech více.

„Jsme za ten zájem opravdu rádi. Proto tam chci jet. Lidé také chtějí znát pravdu, co opravdu za útokem stálo,“ uvedl Brych. Tři útočníci byli obviněni z výtržnictví, dostali od soudu osmiměsíční podmínky a pětileté vyhoštění z naší země. Dva strůjci napadení ale čekají v české vazbě a nepochybně si na pár let půjdou sednout.

Rozhovor s číšníkem Miroslavem odvysílá Prima v pořadu Očima Josefa Klímy v neděli od 21:55.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:12 10. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
Komentáře