jít naiDNES.cz

V Brně se tramvaj srazila s trolejbusem: Hasiči hlásí desítky zraněných!

V Brně se srazila tramvaj s trolejbusem. Po čelním nárazu zůstaly na místě desítky zraněných. | foto: Koláž Expres.cz

Jihomoravskou metropolí otřásla vážná nehoda. V Brně se na křižovatce ulic Masná a Křenová čelně srazila tramvaj a trolejbus. Podle hasičů bylo až čtyřicet lidí zraněno. „Je to hromadné neštěstí, zdravotníci zraněné rozdělují podle závažnosti poranění,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že sedm lidí museli jeho kolegové z vraků vozů vyprostit.

„Na ulici Křenová v Brně došlo k dopravní nehodě trolejbusu a tramvaje. Na místě je větší počet zraněných, ulice je neprůjezdná,“ informovala na Twitteru Policie ČR.

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů bylo zraněno přibližně pětadvacet lidí, z toho pět těžce. „Jsou to předběžná čísla, která se ještě mohou změnit,“ upozornila Michaela Bothová.

Na místo vyjel i krizový intervent policie, frekventovaná ulice Křenová byla kvůli nehodě uzavřena. Okolí křižovatky, u níž k nehodě došlo, se zavřelo také pro pěší.

Omezení se kromě automobilové dopravy dotklo i tramvajových linek 8,10 a 12, trolejbusových spojů 31 a 33 i autobusů. „Autobusové linky ve směru z centra objíždí místo nehody ulicí Mlýnskou a ve směru do centra ulicí Hladíkovou,“ uvedl Dopravní podnik města Brna.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:52 30. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  16
 • Tvl
  12
 • Trapas
  11
 • Haha
  10
 • Sladký
  9
 • Super
  8
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat