jít naiDNES.cz

Bratislava žije (nejen) hokejem: Kam se ve slovenské metropoli vypravit?

Bratislava má svým návštěvníkům co nabídnout! | foto: Koláž Expres.cz

I když slovenská metropole neoplývá tolika lákadly a architektonickými skvosty jako Praha, v době, kdy celé město ožije hokejem, mu leccos odpustíte. Míst, kam se před cestou na zápas (nebo po něm) vypravit, je víc než dost. Ať už jde o dobré jídlo a pití, nebo o zajímavá místa.

1.Centrum

Bratislavské centrum je oproti jiným metropolím sympaticky malé, obejdete ho za jedno odpoledne. To se hodí hlavně v případech, že nemáte času nazbyt, což vzhledem k našlapanému programu hokejového šampionátu není skoro nikdy.

Najdete tu množství obchůdků, restaurací a kaváren.

2.Hrad

Pokud si budete chtít Bratislavu a okolí prohlédnout z ptačí perspektivy, vyrazte na Bratislavský hrad. Procházka je to příjemná, člověk při výšlapu alespoň provětrá hlavu po náročném večeru, kterých je během mistrovství požehnaně.

Pije se na oslavu i na žal, Slovensko navíc na rozdíl od Kodaně, kde byl šampionát loni, nepatří mezi země, kde za půllitr piva dáte ledvinu.

3.Promenáda kolem Dunaje

Pokud se vám nechce do výšek, můžete vyrazit na procházku kolem slovenského veletoku. Areál Eurovea nabízí množství obchodů a kaváren, kde se můžete občerstvit před zápasem nebo oslavit vítězství po něm.

Na své si tu přijdou i ti, kdo si v Bratislavě chtějí zaběhat nebo se projet na kole či kolečkových bruslích.

4.Skvělé podniky

Slovensko, to nejsou jen halušky a kapustnica! Bratislava poslední roky nabízí celou řadu zajímavých podniků, kde se můžete skvěle najíst, napít a posedět si v příjemném prostředí.

A je úplně jedno, jestli dáváte přednost tradiční kuchyni, anebo ujíždíte na asijských pokrmech, či Itálii.

Za zmínku stojí třeba Mango restaurant, bistro Soho, kavárna Rustique nebo restaurace Aušpic.

5.Stará tržnice

Každou sobotu se v historické budově Staré tržnice konají tradiční trhy, které v ostatní dny v týdnu doplňují nejrůznější kulturní, společenské a gastronomické akce.

Pravidelný trh, na němž si kromě slovenských dobrot můžete pořídit i starší knížky, ručně vyráběné suvenýry, bižuterii či dokonce domácí mýdla, navštěvuje každý týden mnoho místních, otevřený je od 10. do 15. hodiny.

Tržnici najdete přímo v centru města, dojet sem můžete také na kole, stojanů v okolí je víc než dost.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat