jít naiDNES.cz

Nohy na stůl! Boris Johnson vtipkoval s Macronem, teď je za nevychovaného fracka

Boris Johnson se zase jednou postaral o pořádný poprask. Při jednání s Emmanuelem Macronem si položil nohu na stolek, který je od sebe dělil! | foto: Reuters

Jednali o podobě brexitu, nakonec se ale nejžhavějším tématem schůzky mezi Borisem Johnsonem a Emmanuelem Macronem stala momentka z pózování fotografům. Britský premiér při ní totiž bez zdráhání položil nohu na stolek, který ho od francouzského prezidenta dělil! Jedni teď Borise označují za nevychovaného hrubiána, druzí se baví tím, že Macrona svým posedem poslal do patřičných mezí. Vysvětlení je ale nejspíš docela obyčejné.

Způsobit poprask, to Boris Johnson umí. O další pořádnou eskapádu se stihl postarat i po několika týdnech ve funkci britského premiéra. Když v Paříži jednal o brexitu s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, na stolek mezi nimi si jako naprostý pohodář položil nohu!

Fotografii okamžitě začala řešit pomalu celá Evropa. Někteří uvažovali nad tím, že chtěl Boris nejspíš svému protějšku ukázat, kdo je tady pánem, a za (na první pohled) urážlivé chování jej chválili. Další zase britského premiéra tvrdě kritizují.

„Jen si představte, kdyby si Macron dal nohu na stůl v Buckinghamském paláci,“ napsala na Twitteru třeba novinářka a spisovatelka Sonia Purnellová, která je autorkou Johnsonovy biografie. Dodala, že se premiér zachoval nemístně a hrubě.

Boris Johnson se zase jednou postaral o pořádný poprask. Při jednání s...

Boris Johnson se zase jednou postaral o pořádný poprask. Při jednání s Emmanuelem Macronem si položil nohu na stolek, který je od sebe dělil!

Ve skutečnosti ale Boris Johnson zkrátka jen zavtipkoval, i když možná trochu nemístně, k čemuž ho tak trochu popíchl samotný Macron. 

Boris Johnson se setkal s Angelou Merkelovou. Byli samý vtípek a došlo i na...

Johnson s Macronem byli samý vtípek.

Ten ho totiž během přátelské konverzace v žertu upozornil, že by stolek mohl sloužit také jako opěrka na nohy. Johnson pak se smíchem skutečně jednu nohu na stolek položil, během vteřiny ji však zase sundal.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat