Čtvrtek 26. listopadu 2020, svátek má Artur
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Žanetu V. (49) z Bohumína probudili z umělého spánku: Pak přišla další rána

  I když se jí z ohnivého pekla v bohumínském paneláku podařilo vyváznout, neméně bolestná zkouška na Žanetu V. (49), jednu ze čtyř lidí, co ničivý požár přežili, ještě čekala. Poté, co ji probudili z umělého spánku, zjistila, že Zdeněk Konopka (54) zavraždil její dvě dcery i vnuka.

  V ostravské fakultní nemocnici Žaneta V. přes týden bojovala o život v umělém spánku napojená na plicní ventilaci poté, co se jí s těžkými popáleninami podařilo přelézt z balkonu hořícího bytu.

  „V pondělí byl jeden pacient z jednotky intenzivní péče probuzen, aktuálně je tedy při vědomí,“ informovala v pondělí mluvčí Petra Petlachová. 

  Vážně popálená Žaneta V. se tak až nyní dozvídá, co se stalo s jejími nejbližšími. Její dvě dcery, Lenka V. (†30) a Nicola G. (†17), která byla v osmém měsíci těhotenství, nepřežily, stejně jako vnuk Dominik (†9). 

  „Jeden ze dvou pacientů, kteří byli hospitalizováni na standardním pokoji, byl propuštěn do domácího léčení,“ potvrdila deníku Blesk Petlachová. V nemocnici zůstávají dvě osoby, včetně Žanety V., na jednotce intenzivní péče.

  Pozůstalí nyní netrpělivě čekají na vydání těl svých blízkých a příbuzných, aby mohli začít zařizovat poslední rozloučení s milovanými blízkými. 

  „Zatím nic nového, čekáme,“ sdělila stručně maminka a babička rodiny Lukáše, Lucie a Melinky B. Dagmar O.

  Jakmile budou těla vydána, mohou pozůstalí zařizovat pohřby.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

  Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

  Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

  Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 26. listopadu 2020, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz