Pokrytectví u Konvičkovců: Členové Bloku odmítají EU a přitom mají firmu na eurodotace

Politické hnutí Blok proti islámu vedené Martinem Konvičkou se kromě islámu ostře vymezuje i proti Evropské unii a požaduje vystoupení Česka z EU. Mezi členy vedení ale nenávist k Unii asi nebude tak žhavá, jak by se mohlo zdát. Místopředsedkyně BPI Jana Volfová spolu s mluvčím Davidem Štěpánem se totiž angažují ve firmě, která zprostředkovává čerpání dotací z unijních fondů.

Entomolog Martin Konvička to v posledních dnech nemá jednoduché. Vůdci hnutí Blok proti islámu se nejspíše hroutí celý jeho islamofobní svět.

Nejprve místopředseda strany Petr Hampl oznámil, že nebude kandidovat v krajských volbách, a následně přišel konec spolupráce s parlamentní stranou Úsvit.

Teď je na obzoru další rána.

Kromě boje proti islámu se Konvičkovo hnutí BPI věnuje i intenzivnímu boji pro Evropské unii. Na mítincích a demonstracích z úst členů BPI zaznívá ostrá kritika a kategorické požadavky k vystoupení Česka z EU. Pod palbou jsou i dotace z evropských fondů, které byly opakovaně představiteli BPI nazvány černou dírou a nástrojem k tunelování.

Dva členové užšího vedení strany na to ale očividně mají jiný názor.

Mluvčí BPI David Štěpán a místopředsedkyně Jana Volfová podnikají ve firmě Agentura Regio, která se zabývá čerpáním eurodotací. Do ledna tohoto roku byla Volfová jednatelkou, nyní jí vystřídal Štěpán. Ve firmě působila i Volfové dcera Jana.

Sama Volfová byla dříve ředitelkou střední odborné školy pro administrativu Evropské unie v Horních Počernicích. Korupční aféra ji ale stála místo v ČSSD, za níž byla dokonce zvolená poslankyní.

Její politická kariéra pak pokračovala přes několik obskurních uskupení až k BPI.

Štěpán, který po Volfové přebral jednatelství ve společnosti zajišťující svým klientům čerpání z evropských fondů, je zároveň předsedou nacionalistické strany DOMOV, kde stejně jako v BPI patří k největším odpůrcům EU.

Od Volfové i Štěpána se jedná o ukázkové pokrytectví, když oba populisticky loví hlasy občanů nespokojených s Evropskou unií a zároveň je jim Evropská unie zdrojem obživy.

V disfunkčním Bloku proti islámu by tak nejspíše prošlo cokoliv, snad kromě toho, že by nějaký z členů provozoval mešitu.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:04 středa 24. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

  • 17
  • 10
  • 8
  • 6
  • 6
  • 4