Tragédie na Benešovsku: Matka měla zabít svého syna (†6), pak se pokusila o sebevraždu

Když ho nebudu mít já, tak nikdo! Tato šílená logika zřejmě vedla matku z Benešovska ke strašnému činu. Svého šestiletého synka zavraždila. Tělo chlapečka následně ukryla ve sprchovém koutu a pak si sama sáhla na život. Předtím ještě zavolala na tísňovou linku a informovala policisty o tom, co se chystá udělat! Podle místních měla vážné psychické problémy. S bývalým manželem vedla drsnou rozvodovou válku o dítě.

K tragédii došlo v jednom z rodinných domů na Benešovsku. Matka měla svého syna zabít a tělo prý schovala do sprchového koutu. 

Následně se sama pokusila o sebevraždu. Údajně se snažila podřezat si žíly. Chlapečkovo tělo našli po příjezdu do rodinného domku policisté.

To, jestli skutečně chlapce zavraždila jeho vlastní matka, policisté zatím nepotvrdili.

Od čtvrtka prověřujeme úmrtí dítěte v jednom z rodinných domů na Benešovsku. Případ si na místě převzali krajští kriminalisté, kteří současně nařídili soudní pitvu. Ta prokázala, že na smrti dítěte měla podíl jiná osoba. V této souvislosti již následující den kriminalisté zahájili trestní stíhání ženy, a to pro zvlášť závažný zločin vraždy. Státní zástupce následně podal návrh na vzetí obviněné ženy do vazby,“ řekla serveru Blesk.cz policejní mluvčí Veronika Čermáková.

K tragédii došlo v tomto rodinném domě.

K tragédii došlo v tomto rodinném domě.

Podle dostupných informací se policisté o tragédii dozvěděli od chlapečkovy matky, která zavolala na tísňovou linku a přiznala, že už nechce žít. 

Rozvod a psychické problémy

Za zoufalým činem nejspíše stojí i fakt, že žena vedla rozvodovou válku s otcem šestiletého chlapečka. V den vraždy se měl konat soud, který rozhodoval, zda půjde dítě do péče matky či otce.

„Víte, jak to chodí. Nechtěla ho dát. Tak to asi bylo: Ani já, ani ty,“ svěřil se jeden ze sousedů.

Podle místních měla matka šestiletého chlapce i dlouhodobé psychické problémy, jimž už nezvládala čelit.

Říká se, že měla ta matka nějaké pominuté smysly,“ řekl Primě soused rodiny. 

V případě prokázání viny hrozí ženě z Benešovska trest odnětí svobody 15 až 20 let. V krajním případě i výjimečný trest.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat