jít naiDNES.cz

Matka pila a nechtěla střídavku! Otec zavražděného chlapce promluvil

Nechutný případ, který se odehrál minulý čtvrtek na Benešovsku, šokoval Česko. Martina (37) měla podle dostupných informací dlouhodobě zanedbávat svého šestiletého syna. Nevodila ho do školky a nedokázala mu ani zajistit kvalitní zázemí. Do vlastní péče ho tedy chtěl získat jeho otec Lukáš (33). Dlouhou dobu upozorňoval úřady, snaha byla ale marná. Když už vysvitlo světlo na konci tunelu a soud měl rozhodnout o opatrovnictví, přišla zdrcující zpráva od policie: Matka svého syna zabila! Nejspíše z toho důvodu, že nesnesla pomyšlení, že ho bude mít někdo jiný. Zdrcený otec teď promluvil a z jeho slov přímo mrazí.

„Syn mohl žít, kdyby mě úředníci včas vyslyšeli,“ řekl pro Blesk.cz Lukáš B., který oplakává smrt svého milovaného syna.

Chlapcova matka Martina B. měla podle místních velké finanční problémy, neměla řádné bydliště a pracovala jen sporadicky.

„Jeden čas s ním (se synem, pozn. red.) matka žila v chatě, kde v zimě teploty mnohdy dosahovaly sotva pěti stupňů,“ nechal se slyšet rodinný přítel.

Lukáš B. se dlouhodobě snažil získat syna do své péče, protože věděl, že se o něj jeho matka nedokáže postarat.

„Nevodila syna ani do školky, ani ji neplatila. Platil jsem ji já. Několikrát jsem sociálku upozornil, že není schopná o syna pečovat. Bylo to marné,“ svěřil se zdrcený otec, který žije s partnerkou a synovi byl na rozdíl od jeho matky schopný nabídnout kvalitní zázemí.

Lukáš chtěl svého syna do trvalé péče.

Lukáš chtěl svého syna do trvalé péče.

Úředníci prý argumentovali tím, že namátkové kontroly nedělají, pouze kontrolují na udání.

Podobně na Martinu B. nahlíželi i její sousedé. „Trávila s malým synem celé dny před nádražím. Bývala často opilá,“ řekla Blesku jedna z místních.

Tato žena měla zabít svého šestiletého synka.

Tato žena měla zabít svého šestiletého synka.

Na problémy s alkoholem Lukáš B. sociálku upozorňoval také. Úředníci prý ale zrovna nepospíchali.

V den, kdy chlapec zemřel, se měl v poledne konat soud o opatrovnictví a už to konečně vypadalo, že se otec dočká a syna získá do své péče. Matka ale k soudu nedorazila a od policie dorazila zpráva, že je chlapec mrtvý a matka si podřezala žíly.

Martina B. je v současné době ve vazbě. V případě prokázání viny jí hrozí až doživotní trest.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře