jít naiDNES.cz

Laura (30) se nechala zlákat Islámským státem! Cena za naivitu byla vysoká

Třicetiletá Belgičanka Laura Passoniová učinila strašlivou zkušenost, o kterou se nyní rozhodla podělit s veřejností. S manželem totiž skočila na pohádky Islámského státu, jak je pod jeho ochranou krásně.

Laura si před časem vzala muslima tuniského původu. Láska to byla zřejmě veliká, a tak se mladá žena kvůli svému manželovi z Velké Británie přestěhovala do Tuniska a konvertovala k islámu.

Z Tuniska se ale stěhovali znovu. Novým bydlištěm se jim stala Sýrie a to právě v místě, které v té době ovládal Islámský stát. Lauřin manžel se totiž chtěl k Islámskému státu přidat, a tak se Belgičanka jako poslušná manželka musela podvolit.

Laura nového manžela i se svými dvěma dětmi, z toho jedno měla z prvního vztahu, následovala do syrského města Al-Báb. Džihádistická propaganda líčila život v područí Islámského státu jako ráj. Realita ale byla jiná.

„Šla jsem tam dobrovolně a vědomě. Konvertovala jsem už předtím k islámu, a pak jsem byla zradikalizovaná. Byla jsem přesvědčená, že chalífát je tím jediným možným místem pro můj život a život mé rodiny. Teprve po příchodu jsem pochopila význam slova teror,“ řekla deníku Daily Mail Belgičanka.

Laura byla celý den zavřená doma a mohla jen vařit a uklízet. Ven mohla jen v burce a internet mohla využívat jen v manželově přítomnosti.

A co za to? Rodina sice v Islámském státě nemusela platit daně a zdravotní péči měla zdarma, ale jinak byl tamní život velmi drahý a peněz nebylo nazbyt. Lauře to začalo všechno docházet. Největší strach měla, že by se z jejího syna mohl stát terorista, a že by jí mohli obě děti vzít, a tak se rozhodla utéct.

Belgičance se podařilo získat mobilní telefon začala tajně komunikovat. Nakonec utekla přes Turecko. Po návratu podstoupila výslech, zda není pro Velkou Británii hrozbou.

Bezpečnostní složky usoudily, že není. Žena ale dostala pětiletý podmíněný trest a musí zaplatit pokutu 15 tisíc eur. Nesmí používat sociální sítě a sociálka jí na tři měsíce odebrala děti. Podle svých slov už by ale nikdy nic takového znovu udělat nechtěla.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:03 26. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  15
 • Haha
  10
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Super
  6
 • Cože
  5
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře