jít naiDNES.cz

Výsměch Hřibovi? Pivní kola se dál prohánějí centrem, opilí turisté chodí čurat na magistrát

„Bye-bye, beer biky!“ Těmito slovy v polovině března primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) oznámil, že se mu povedlo z centra Prahy vyhnat pivní kola. Uplynulo pět měsíců a vše je jinak. Beer biky nejenže po Praze stále jezdí, ale opilci navíc chodí vykonávat potřebu přímo na pražský magistrát.

Pivní kola mohla být v centru Prahy již minulostí, přesto si jezdí vesele dál. Ačkoliv vedení Prahy před časem rozhodlo, že tato vozítka v metropoli nechce, což Zdeněk Hřib hrdě oznámil prostřednictvím sociálních sítí, nezmůže s tím nic.

Čáru přes rozpočet jemu i celému vedení Prahy udělal majitel pivovaru, který do těchto vozítek dodává pivo. Ten podal na Prahu oznámení o systémové podjatosti, čemuž se musí nyní věnovat Ministerstvo dopravy.

„Bye-bye, beer biky! Pivo si dám rád a souhlasím s tím, že máme jedno z nejlepších piv na světě. Ale divoký alkoturismus v Praze opravdu nechceme. Pivní kola mají často velmi hlučné zákazníky, kteří křičí podnapilí lidem pod okny. Jsem přesvědčený, že nám bez téhle ‚atrakce‘ bude v Praze lépe,“ napsal Hřib 17. března letošního roku a obyvatelé širšího centra Prahy, kde se tato hlučná pivní kola vyskytují, se mohli radovat.

Radost jim ale moc dlouho nevydržela. Beer biky nejenže z centra Prahy nezmizely, jejich provozovatelé se navíc Hřibovi a spol. veřejně vysmívají.

Reportéři Expresu ve středu v podvečer natočili, jak jedno z těchto vozítek zastavilo přímo vedle magistrátu, kde mají jednu ze svých stálých zastávek.

A místo není vybráno náhodně. Po konzumaci velkého množství piva jejich podnapilí klienti někde svou potřebu vykonat musí. A nutno říct, že v centru Prahy není vhodnější místo než pražský magistrát.

Tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy Vít Hofman nám přiznal, že s tím nezmůžou doslova nic.

„Magistrát je otevřená budova. Jsme otevření veřejnosti, máme zde veřejné toalety. Pokud sem do budovy vejdou, tak jim v tom bránit nebudeme a nemůžeme,“ sdělil nám Hofman s tím, že nyní se čeká na vyjádření z Ministerstva dopravy.

„Doufáme, že ten zákaz se nezdrží déle než o několik týdnů,“ dodal Hofman.

Ačkoliv by si nejspíš všichni obyvatelé Prahy přáli, aby ministerstvo reagovalo neprodleně, zákon bohužel neudává žádné časové rozmezí.

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře