Zdroj z New York University, kterou Barron Trump letos v září začal studovat (konkrétně Stern School of Business), prozradil zajímavé detaily ohledně světonázoru nejmladšího syna nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa. New York University je škola známá především tím, že rozhodně není pro chudé, dokonce ani pro střední třídu. Školné zde začíná v přepočtu na zhruba milionu a půl korun ročně.
To si Trumpovi mohou samozřejmě dovolit, jelikož Donald Trump dlouhodobě úspěšně podniká, krom toho pobíral v minulosti prezidentský plat, na který v lednu opět naváže. A kdyby peníze náhodou došly, je tu pořád ještě rodinný přítel Elon Musk, který by svého favorita jistě nenechal ve štychu. Trump senior se navíc pýřil, že jeho syna přijali hned na několik škol. Aby ne.
Ačkoliv Trump mladší podle svých prohlášení nikoho konkrétního nepodporuje, nemusí mít vlastně politicky vyhraněné názory. S rodinou táhne za jeden provaz a bylo by opravdu ku podivu, kdyby po úspěšné asistenci při kampani svému otci hlas do urny nevhodil.
Díky synovi získal Trump na svou stranu hlavně mladší mužské voliče. Barron mu domluvil účast v několika podcastech a prostřednictvím sociálních sítí mu zařídil také velké povědomí u lidí, kteří se politikou jinak aktivně nezabývají. Trumpů jednoduše bylo všude až až. Podle zdrojů z univerzity se ale jinak Barron snaží „prostě být normální“. Obecně se pokouší být tak trochu neutrální, jak již bylo zmíněno, nepodporuje žádnou politickou stranu a je známý tím, že je velký samotář, který se rád „kouká zpovzdálí“ a má v oblibě „souboje klanů“.
Jeho diplomatický postoj k věci okouzlil celou řadu republikánů, kteří ho vidí na výsluní prezidentských voleb pro rok 2044. Možná je příliš brzy na takové soudy, ale pokud si ho bude republikánská strana vychovávat už od takto mladého věku, je dost možné, že k tomu nakonec přeci jen opravdu dojde.
Je jisté, že Barron jistý politický cit má. Byl to právě on, kdo stojí za transformací Trumpovy kampaně a jejího přechodu z konvenčních médií na média nová. Podle výsledků volbec vše proběhlo přesně podle představ. Barron má být na co hrdý, tedy kromě svého otce samozřejmě na sebe. Je možné, že se z něj stane podobné „politické zvíře“, jako je jeho otec, ale Barronova povaha zatím naznačuje, že by mohl být spíše někým, kdo úspěšně v pozadí tahá za nitky a z úspěchu politiků profituje.
Jedním z vysvětlení, proč si Barron zatím příliš nevyskakuje, může být fakt, že jeho otec kvůli němu do kampusu nasadil tajnou službu. Někteří studenti dokonce potvrdili, že si členů tajných služeb všimli, když dávali rozhovor pro The US Sun přímo ve škole. Trumpovi by se možná měli zamyslet nad kvalitou služeb, kterou si platí jako bonus k už tak vysokému školnému.
Ve zkratce je Trump mladší neustále pod drobnohledem médií, tajných služeb a svého otce. Jakmile udělá jakýkoliv přešlap, bude to okamžitě vědět celý svět (nebo bude mít minimálně Donald práci navíc se zahlazováním důkazů). Že zatím Barron neměl přítelkyni, ani se nepřihlásil otevřeně k žádné politické straně, může být jen důkazem toho, že v tom mladý Trump prostě umí chodit. Zatím mezi své spolužáky úspěšně zapadá.
„Nechce používat své privilegium a prestiž, řekl bych, k tomu, aby ovlivňoval jiné lidi,“ řekl jeden z jeho spolužáků.
Devatenáctiletá Gianna například vypověděla o tom, že život v kampusu se s Trumpovým příchodem nijak nemění. „Život jde dál, nikoho to vlastně nezajímá. Je to prostě kluk. Jo, je tu spoustu zámožných dětí v opravdu dobré životní situaci, ale nikoho to prostě nezajímá, víte?“
Závěr je takový: zatím od Trumpa mladšího asi žádný skandál čekat nemůžeme. Neustálý dohled ho nejspíš zatím brzdí. Ačkoliv, u Trumpových nikdy nevíte, kdy začnou vystrkovat růžky.
Fotogalerie |