Co teď bude s Obamou? Prezident koupil pátou luxusní nemovitost

Dosluhující americký prezident Barack Obama se rozhodně nemusí bát, že až ho v Bílém domě v lednu vystřídá Donald Trump, tak nebude mít s rodinou kam jít. K novému domu ve Washingtonu přikoupil Obama ještě haciendu v golfovém letovisku v Kalifornii. Mimo to má ještě tři další domy. | foto: koláž Expres.cz

Americký prezident Barack Obama ví, že dny jeho vlády se nezadržitelně blíží svému konci. Už dvacátého ledna ho v křesla hlavy USA nahradí Donald Trump a Obama mu bude muset uvolnit i místo v Bílém domě. O to, že by Obama s rodinou neměl kam jít, se rozhodně bát nemusí. Ke svým čtyřem nemovitostem přikoupil pátou luxusní haciendu v golfovém rezortu v Kalifornii.

Už za dva měsíce bude stále ještě současný americký prezident Barack Obama prezidentem bývalým. 20. ledna předá pomyslné klíče od Bílého domu Donaldu Trumpovi a bude se muset s rodinou odstěhovat. A už teď Obamovi vědí, že rozhodně nebudou mít nouzi o to, kam jít bydlet.

Obama v současné době vlastní dům na rodné Havaji a dům, ve kterém bydlel jako senátor v Chicagu. Další dům mají Obamovi v New Yorku a v létě tohoto roku koupili dům v luxusní čtvrti Washingtonu D.C. nedaleko Bílého domu, kam se plánují uchýlit. Nyní si prezident dopřál koupi další nemovitosti, tentokrát moderní haciendy v golfovém rezortu ve slunné Kalifornii.

Pátá z Obamových nemovitostí se nachází nedaleko města Palm Springs, v populárním golfovém letovisku Rancho Mirage. Už během svého prezidentství sem Obama často jezdil hrát golf spolu se svými přáteli do jednoho z místních soukromých klubů. Není ani prvním prezidentem, který si toto místo vybral na pomyslný prezidentský důchod. Dům v Rancho Mirage si po skončení svého působení v úřadu koupil i 38. americký prezident Gerald Ford.

Podle Obamy bude rodina nejvíce času trávit stále ve Washingtonu, minimálně do té doby, než mladší z prezidentových dcer Sasha dokončí střední školu. Pak si jak bývalý prezident, tak jeho manželka Michelle a dvě dcery budou moct každý vybrat, ve kterém z domů chtějí zrovna pobývat, a ještě zbyde jeden volný pro psy Bo a Sunny.


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 22. března 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Sladký
  13
 • Trapas
  11
 • Tvl
  10
 • Haha
  9
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat