Babiš setřel Bartoníčka: Radku, já vás rád vidím, ale prohrál jste volby!

Autor:
  13:39
Lídři ANO, SPD a Motoristů podepsali koaliční smlouvu a zveřejnili programové...

Lídři ANO, SPD a Motoristů podepsali koaliční smlouvu a zveřejnili programové prohlášení budoucí vlády. (3. listopadu 2025) | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

Politické tiskovky se po letech se vrací do svých kolejí, tedy ve slovní souboje politiků a novinářů, jaké jsme znali z doby, kdy byl Andrej Babiš premiérem. Zatímco za Petra Fialy měly setkání s novináři spíše klidný průběh a většina otázek byla spíše formální, nyní se do nich vrací napětí a konfrontace. Důkazem byl i pondělní podpis koaliční smlouvy mezi hnutími ANO, SPD a Motoristé sobě, po němž došlo k ostré výměně mezi Babišem a politickým reportérem Aktuálně.cz Radkem Bartoníčkem.

Radek Bartoníček se předsedy ANO zeptal, zda bude nová vláda směřovat jasně prozápadním směrem, když poprvé vládne s partnery, kteří se v minulosti stavěli proti členství v NATO. Babiš se nejdřív zeptal: „Kdo chce vystoupit z NATO?“ a po krátké odmlce přešel k mikrofonu, podíval se na Bartoníčka a pronesl větu, která okamžitě obletěla sociální sítě: „Radku, já vás rád vidím, ale prohrál jste volby. Prohrál jste je.“ Po těchto slovech se otočil a odešel od řečnického pultu.

Krátce po něm si vzal slovo Tomio Okamura, který se do Bartoníčka pustil ještě osobněji. „Já vás, pane Bartoníčku, znám pětadvacet let, ale bohužel jste se změnil k horšímu. Nikdy jsme neměli v programu vystoupení z NATO a nikdy jsme to ani nenavrhovali,“ prohlásil předseda SPD a dodal, že novinář podle něj manipuluje veřejnost. Bartoníček se pokusil reagovat, ale mikrofon už měl vypnutý.

Radek Bartoníček je známý svým osobitým způsobem kladení otázek. Je přímý, emotivní a politiky často zaskočí neformálním stylem, který může působit provokativně. V době pandemie covidu se stal jedním z nejviditelnějších politických reportérů, kteří se nebáli konfrontovat vládu Andreje Babiše s ostrými dotazy. Právě to se stalo i tentokrát.

Incident z pondělního poledne ukázal, že se česká politika opět vrací do podoby, kterou jsme znali před čtyřmi lety. Babiš zůstal sám sebou, Okamura neztrácí jistotu a novináři opět kladou otázky, které rozčilují. Ať už šlo o přehnanou reakci nebo promyšlené gesto, Andrej Babiš dal jasně najevo, že éra uhlazených tiskovek skončila.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Vstoupit do diskuse (4 příspěvky)
Témata: Super
Vezmeme vás na titulní stranu

Jindřich Rajchl jsem poslanec, volá na hlídku. Jsi veřejný pornoherec, vysmívá se mu aktivista