Na místě tragické nehody dvou dívek v Přerově je značení pro turisty, řidiči tam jezdí rychle

17. září 2019
Bylo to naposledy, co dívky přeběhly silnici. Anička a Eliška (obě †15) v sobotu večer přebíhaly frekventovanou silnici v Přerově, když je smetl řidič osobního vozu. Přestože na místě činu podle svědků jezdí řidiči až 120kilometrovou rychlostí, je v místě turistické značení, které chodce přes silnici posílá.

Dívky šly v momentě tragédie pravděpodobně na dožínky na přerovském výstavišti. Zranění obou dívek byla neslučitelná se životem. Nejedná se přitom zdaleka o první tragédii, která se na místě odehrála. Jedná se o frekventovanou komunikaci.

Přes silnici, po níž jezdí i kamiony, vede zelená turistická trasa. Navzdory tomu na místě chybí omezení rychlosti nebo přechod. „Před dvěma lety tady byl sražen starší muž na kole, také zemřel. Donedávna měl u silnice křížek,“ řekli Blesku místní lidé. 

Zatím není jasné, co bylo příčinou sobotní nehody. Můžeme zatím říci jen to, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani drog,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

„Mnozí řidiči tady jedou i rychlostí 120 kilometrů v hodině. Jde tady o život,“ uvedl Petr Škňouřil serveru Blesk.cz. On sám tamtudy chodí denně do práce. 

Byly to sportovkyně, vždy si dávaly pozor, jestli něco nejede. Nevím, co se stalo,“ prozradil kamarád dívek, které našly na frekventované silnici smrt.

K tragédii došlo v sobotu kolem 20. hodiny. Řidič osobního auta srazil dívky, když přecházely po značené turistické trase z Předmostí do centra Přerova. Obě dívky byly na místě mrtvé. 

„Utrpěly mnohačetná poranění a lékař u nich musel konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí záchranářů Lucie Urbanová. 

S děvčaty šli i dva chlapci, ti stihli silnici přeběhnout.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:27 15. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 43
  • 36
  • 35
  • 33
  • 32
  • 28
Komentáře