Astrofyzik Stephen Hawking varuje: Lidé musí planetu Zemi opustit do 100 let!

Na naší planetě je spousta zeměpisných zajímavostí, které vám vyrazí dech. Jen jste se o nich nejspíše ve škole neučili. Poučte se proto s námi, | foto: reprofoto wikipedia.com

Asi nejznámější současný astrofyzik Stephen Hawking prohlásil, že by lidé měli již velmi brzy kolonizovat jiné planety. A to jednoduše proto, že v blízké budoucnosti bude Země neobyvatelná. Geniální fyzik tvrdí, že to bude do jednoho sta let!

Pětasedmdesátiletý profesor Hawking řadí mezi hlavní argumenty budoucí neobyvatelnosti naší mateřské planety změny klimatu, dopady asteroidů, epidemie a neudržitelný populační růst lidstva.

Pro vlivnou stanici BBC aktuálně vědec natočil dokument „Expedice Nová Země“. Ve spolupráci s dalšími vědci se snaží zjistit, jak reálné je osídlit jiné planety. Premiéra dokumentu nás čeká v létě.

„Musíme prosazovat naše programy osídlení kosmického prostoru. Myslím, že lidská rasa nemá žádnou budoucnost, pokud nebudeme zkoumat vesmír,“ řekl již dříve génius na invalidním vozíku pro britský list Independent.

Přitom to není poprvé, co Stephen Hawking doporučuje lidstvu emigraci do vesmíru. Již na podzim 2016 přinesla média informaci, že modrá planeta nebude mít dlouhou životnost, tehdy jí ovšem prorokoval tisíc let. To se ovšem nevylučuje s faktem, že nebude příznivá k životu, jak ji známe dnes.

Stephen Hawking, šéf Facebooku Mark Zuckerberg a ruský miliardář Jurij Milner před časem spojili své jmění a intelektuální schopnosti a započali práci na gigantickém projektu, který má za cíl najít život na Proximě b. To je nejbližší planeta podobná Zemi, jakou se doposud podařilo najít.

Budeme se stěhovat třeba do této 40 miliard kilometrů vzdálené destinace?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:12 5. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  31
 • Cože
  16
 • Trapas
  15
 • Super
  13
 • Tvl
  9
 • Sladký
  6
Komentáře