Nemohou se ani hýbat! Krásná dvojčata (14) umírají na těžkou anorexii

Dvojčata Máša a Dáša Leděněvovy bojují s anorexií, jedna z nich se už nemůže ani hýbat. | foto: Daily Mirror

Poslední dobou se objevuje čím dál více případů, které dokazují, jak daleko může zajít touha mladých dívek po životě modelky. Dalším takovým jsou ruská dvojčata Máša a Dáša Leděněvovy. Ačkoliv byly už v minulosti hodně hubené, v modelingové škole jim řekli, že by měly ještě několik kilogramů shodit. Dopadlo to tak, že obě dívky mají okolo 40 kilogramů a bojují o život. Vypadají jako chodící mrtvoly!

Chtěly vypadat jako modelky, místo toho by teď mohly hrát zombie v hororovém filmu. Ruská dvojčata Máša a Dáša Leděněvovy trpí anorexií tak vážnou, že aktuálně bojují o holý život.

Na jejich případ upozornila známá ruská modelka Marie Kochnová, která se závažným případům poruch příjmu potravy věnuje. Byla to například ona, kdo se ujal těžké anorektičky Kristiny Karjaginové, o jejímž případu jsme vás informovali.

Podobně jako Kristina, které lékaři dávali poslední rok života, byla dvojčata na pokraji smrti. Marie se jich ujala chvíli poté, co dívky strávily tři dny v kómatu a po propuštění z nemocnice v podstatě umíraly doma.

Máša má 40 kilogramů a může se alespoň postavit. To její dvojče pouze leží a...

Máša má 40 kilogramů a může se alespoň postavit. To její dvojče pouze leží a nemůže ani hýbat hlavou.

Jejich děsivý příběh, o němž informoval například server Daily Mirror, se začal psát ve chvíli, kdy už jako velmi hubené nastoupily do modelingové školy. Tam se Dáša s Mášou dozvěděly, že by měly ještě o něco zhubnout, aby se zvýraznily jejich lícní kosti. To byla cesta do pekel.

Dáša a Máša byly hubené už dříve. Pak ještě zhubly.

Dáša a Máša byly hubené už dříve. Pak ještě zhubly.

Dívky začaly držet přísnou dietu, zprvu jedly pouze zeleninu, pak ale svoje dávky postupně snižovaly a časem přestaly jíst úplně. Máša má nyní 40 kilogramů a její dvojče dokonce pouhých 36, kvůli čemuž se nemůže ani hýbat. Nezvládne ani držet hlavu.

Dvojčata byla hubená už dříve, teď ale kvůli anorexii bojují o život.

Dvojčata byla hubená už dříve, teď ale kvůli anorexii bojují o život.

Problémem je, že dívkám nechtěl téměř nikdo pomoci a nemocnice je odmítaly. Vše se změnilo až ve chvíli, kdy se případu ujala Marie Kochnová a zveřejnila ho v médiích.

„Chceme je zachránit ze stavu, kdy se jejich srdce může kdykoliv zastavit,“ nechal se slyšet lékař z moskevské nemocnice pro stanici Moscow24. Zda se to skutečně podaří, to nyní zůstává otázkou.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 4. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  271
 • Trapas
  44
 • Cože
  38
 • Super
  25
 • Haha
  22
 • Sladký
  17
Komentáře