jít naiDNES.cz

Mlží Merkelová o zdravotním stavu? „Jak to přišlo, tak to i odejde,“ řekla

Dvakrát během krátké doby postihl německou kancléřku Angelu Merkelovou silný záchvat třesu. A zatímco se lidé dožadují informací o jejím zdravotním stavu, protože působí jako nemocná Parkinsonovou chorobou, její okolí drží hradbu mlčení nebo problém zlehčuje. Tentokrát se k celé věci vyjádřila samotná Merkelová a ani z jejích slov není veřejnost příliš moudrá.

Má se dobře, parkinson to není!

Na to, že zřejmě nejmocnější ženu světa v posledních několika dnech dvakrát stihl děsivě vypadající záchvat třesu, byla vyjádření z jejího okolí jen strohá. Žádné oficiální stanovisko, jen několik stručných vět, že je Angela Merkelová v pořádku. Poprvé měla být vině dehydratace, podruhé už ale stres.

Tentokrát se německá kancléřka vyjádřila ke svému zdravotnímu stavu sama, palbě novinářských dotazů se na summitu zemí G20 v Japonsku nemohla vyhnout. Jenže ani ona neřekla nic, z čeho by veřejnost byla moudrá.

„Jsem přesvědčena, že tak jako tato reakce přišla, stejně i odejde,“ prozradila Merkelová v podstatě jen tolik, že doufá v co nejrychlejší odeznění zvláštních záchvatů.

Německou kancléřku Angelu Merkelovou opět stihla silná třesavka.

Ve videu se zdá, že si Merkelová nejprve chce vzít sklenici s vodou, pak ale jako by si to rozmyslela, protože se jí příliš třesou ruce.

Na výslovný dotaz, zda by mohla svůj aktuální zdravotní stav popsat a zda jej konzultovala s lékaři, už ale odpověděla vyloženě zdrženlivě.

„Nemám nic zvláštního, co bych k tomu řekla. Ale jsem v pohodě,“ prohlásila.

Poprvé stihl Merkelovou silný třes 18. června, když vítala ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Berlíně. Ještě ten den prohlásila, že následně vypila tři sklenice vody a udělalo se jí lépe. 

Podruhé se Merkelové přitížilo minulý čtvrtek při společné tiskové konferenci s německým prezidentem.

Zdroje přímo z vlády následně novinářům řekly, že se na kancléřce zkrátka jen podepsal stres. Ujistily, že Parkinsonovou chorobou, jak se živě spekuluje, Merkelová netrpí. Jak ale bylo zmíněno, žádné oficiální stanovisko dosud nepadlo. 

Fotogalerie

Komentáře