jít naiDNES.cz

Turistka Merkelová si užívá dovolenou: S manželem mají každý svůj balkon?

Angela Merkelová si užívá tradiční dovolenou v Jižním Tyrolsku. Doprovází ji manžel Joachim Sauer. | foto: Profimedia.cz

Poslední dobou se neřeší nic jiného než její zdravotní stav, vždyť německá kancléřka Angela Merkelová byla už třikrát natočena, jak se nekontrolovatelně třese. A tak si teď užívá zaslouženého odpočinku v Jižním Tyrolsku. Čte si, také podniká túry. Zvláštní ale je, že ji sice doprovází manžel Joachim Sauer, jenže balkony mají oddělené!

V posledních dnech média po celém světě lamentovala nad jejím zdravotním stavem, Angelu Merkelovou totiž třikrát během krátké doby stihl záchvat nekontrolovatelného třesu. A tak nyní nejmocnější žena světa vyrazila do Jižního Tyrolska užívat si zasloužené dovolené.

Zakotvila v luxusním hotelu s výhledem na nejvyšší jihotyrolskou horu Ortler, kde jedna noc ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí vyjde přibližně na 200 eur za noc, tedy na více než 5 tisíc korun. Merkelová, její manžel a bodyguardi mají podle Bildu každopádně pro jistotu rezervované celé jedno patro.

K dispozici má v hotelu i saunu a krytý bazén. 

Německá kancléřka tráví dovolenou po svém. Chvíli jen tak relaxuje na balkoně a čte si, hlavní náplní jejího času ovšem jsou tradiční túry po tyrolských kopcích. Dennodenně vyráží vyzbrojena turistickými holemi a svojí tradiční čepičkou jako správná horalka do terénu.

Angela Merkelová  si užívá tradiční dovolenou v Jižním Tyrolsku. Doprovází ji...

Angela Merkelová si užívá tradiční dovolenou v Jižním Tyrolsku. Doprovází ji manžel Joachim Sauer.

Hodně zvláštně ovšem působí fotografie, která se objevila v německém Bildu. Vypadá to na ní, že snad Merkelová s manželem Joachimem Sauerem nesdílí jeden pokoj, ale mají každý svůj. Zatímco si kancléřka zaujatě čte knihu, její muž se vyklání ze sousedního balkonu a mluví na ni skrze přepážku.

Angela Merkelová  si užívá tradiční dovolenou v Jižním Tyrolsku. Doprovází ji...

Večeřet spolu sice chodí, vypadá to však, jako by Merkelová a Sauer měli oddělený pokoj.

Panuje snad mezi nimi manželská krize? O té se živě spekulovalo už loni, pak ale oba takové fámy zažehnali. Zkrátka se jen zdá, že si mezi sebou na něžnosti nepotrpí.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat