jít naiDNES.cz

Hádka Babiše a Hřiba o koš na odpadky: Uklízejte Prahu! Zavolejte mi! Vaše aplikace je nanic!

Andrej Babiš se pustil do Hřiba. A ten mu to vrátil. | foto: Koláž Expresu

Nejmocnější muž Česka a nejmocnější muž Prahy si vjeli do vlasů. Premiér Andrej Babiš zdokumentoval svou procházku po hlavním městě České republiky. Nepříjemně ho překvapily přeplněné koše v centru Prahy. Jeden z nich si vyfotil. Snímek poté dal na sociální síť a popíchl primátora Hřiba. Ten si to nenechal líbit a spor dvou vlivných politiků byl na světě.

Babiš se minulý pátek prošel po hlavním městě Prahy a zarazily ho přeplněné odpadkové koše v Mostecké ulici na Malé Straně.

Fotografii koše, z něhož přímo tekly odpadky, sdílel poté na svém Facebooku a přidal i jeden rýpavý komentář směrem k pražskému primátorovi Hřibovi.

„A pan primátor by mohl zařídit, aby odváželi odpadky, díky,“ napsal Babiš.

Příspěvek měl veliký ohlas a velmi rychle se dostal i k samotnému Hřibovi, který se na Facebooku podivil, že mu premiér nenapíše SMS zprávu. Primátor poté uvedl, že Babišovi odpověděl na Twitteru, ale jeho reakce byla cenzurována.

Hřib: Ať mi Babiš zavolá!

„Pane Prchale (nebo kdo se teď vydává na FB za premiéra), když mě v příspěvku adresně zmiňujete, tak proč mi pak cenzurujete odpověď v komentáři? Vyřiďte panu premiérovi, že se mnou Prahu může řešit přímo. Číslo na můj mobil má, visí veřejně na webu. Není třeba fňukat na Facebooku kvůli přeplněnému koši,“ vpálil Babišovi Hřib.

Primátor poté ještě sdílel odkazy na aplikaci, která má pomoci měnit Prahu k lepšímu. Jejím prostřednictvím mohou obyvatelé hlavního města hlásit i ty nejdrobnější nešvary a město je má v co nejrychlejší možné době vyřešit.

Babiš se vysmál aplikaci: Piráti, čekal jsem víc!

Tuto aplikaci si premiér Babiš vyzkoušel a do Hřiba si opět rýpl.

„Na tu vaši aplikaci jsme koukali a nic moc teda. Vypadá dost zastarale. To jsem myslel, že Piráti jsou na tohle lepší,“ napsal Babiš na Twitteru a přidal plačící emotikon.

Dá se očekávat, že toto není naposledy, co si pražský primátor s premiérem vjeli do vlasů.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře