jít naiDNES.cz

Andrej Babiš: Prý jsem pro to, aby si děti určovaly vlastní pohlaví. Blbost!

Andrej Babiš komentuje článek na proruském webu. | foto: Profimedia.cz

Tak jsem se na jednom z klasických proruských dezinformačních webů dočetl, že jsem prý ratifikoval Istanbulskou úmluvu, která pod záminkou ochrany žen potlačuje pohlaví. Za mě – pohoda!

V poslední době tyhle blbosti rostou jak houby po dešti. Já vím, asi se mi smějete, že to čtu. Ano, čtu. Představte si. Posílají mi to totiž lidi. A podle tohoto šíleného článku se prý děti začnou ve školkách učit o právu zvolit si vlastní pohlaví a ty, kterým se to nebude líbit, pak automaticky seberou rodičům.

Je to samozřejmě klasický případ fake news. Totální blud. Zaprvé jsem žádnou takovou úmluvu neratifikoval, protože mezinárodní smlouvy u nás, prosím pěkně, ratifikuje parlament. A zadruhé je nesmysl, že by Istanbulská úmluva „potlačovala pohlaví“ nebo kvůli ní brali rodičům děti. Tato úmluva ve skutečnosti cílí na rozvojové země se slabou ochranou žen a u nás proti ní logicky bojují hlavně proruské konzervativní weby. Navíc všechny zločiny popsané v Istanbulské úmluvě dávno postihují i naše zákony, pro Českou republiku proto jde spíš o symbolický akt, který nic nemění.

Úmluva Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí (Istanbulská úmluva) je prostě mezinárodní smlouva Rady Evropy postihující všechny druhy násilí na ženách. Zaměřuje se na prevenci, ochranu obětí i stíhání pachatelů genderově podmíněného násilí. Úmluvu zatím podepsalo přes dvacet zemí včetně Rakouska, Dánska, Finska, Švédska, Belgie, Francie nebo Itálie.

No jo, proruské dezinformační weby. Klasika. Myslel jsem, že když se o nich už snad tři roky píše, vycházejí o nich knihy, tak že to snad mělo nějaký dopad. Jak vidím, nemělo.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:23 úterý 16. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Haha
  6
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5
 • Cože
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat