jít naiDNES.cz

Babišovi se berou! „Sedla jsem si mu na opěrátko,“ vzpomíná pobaveně Monika

Monika a Andrej Babišovi jako manželé? Už to tak bude... | foto: Profimedia.cz

Mají spolu dvě děti, Vivien a Frederika, jsou spolu neuvěřitelných 23 let a v sobotu 29. 7. 2017 ve 14 hodin se rozhodli svůj vztah stvrdit svatbou na farmě Čapí hnízdo. Monika (42) ve znamení Blíženců a Andrej (62) ve znamení Panny si řeknou své ANO. Příjmení už stejná mají, ale nyní budou manželé i oficiálně. Jak spolu vlastně půvabná blondýnka a jeden z nejvlivnějších mužů naší země začínali?

Mezi partnery je dvacetiletý rozdíl, když se seznámili, bylo Monice dvacet a Andrejovi čtyřicet. Oba byli v té době zadaní, ale prý mezi nimi přeskočila jiskra hned při prvním setkání, i když na vztah si ještě chvíli museli počkat.

„Já byla normální dvacetiletá sekretářka, on byl jedním z obchodních partnerů mého šéfa. Získal si mě tím, jak si vždycky věděl rady,“ přiznala v jednom z rozhovorů pro Lidovky.cz Monika.

Andrej se prý zpočátku nemohl rozhoupat, Monika mu sice viditelně imponovala, ale žádné konkrétní kroky nepodnikal. Až jednou zařídil neobvyklou věc, a to aby je doprovázela coby sekretářka na školení. Ale to bylo zase všechno. Proto Monika převzala iniciativu.

„Vzpomínám si, že jsem se s tím moc nepárala, přišla jsem k němu, sedla si mu na opěrátko křesílka, pěkně nohu přes nohu a zeptala se ho, jak se má,“ řekla před časem Monika v Aha! pro ženy.

To nakonec mělo odezvu ve formě pozvání na večeři v Praze, kde se Andrej před mladou dívkou s blond melírem rozhodl vytáhnout. A co se podávalo? Krevetový koktejl a šneci! „Asi na mě chtěl udělat dojem. Nikdy nezapomenu, jak mi bylo špatně,“ komentovala později s úsměvem Monika rande.

Poprvé se Monika Babišová vdávala za dětskou lásku v devatenácti letech, ale jejich vztah se později vyvinul spíše v sourozenecký. V době svatby se již s Andrejem rok znala, ve dvaceti od manžela odešla a další rok přišel rozvod, což urychlilo počátek vztahu s Andrejem. Ten sice byl tou dobou ještě ženatý, ale v nefunkčním vztahu. Ale ani potom nebyla na řadě svatba.

„Léta to nešlo, protože se dlouho rozváděl, což se povedlo, až když už byly obě naše děti na světě. Hlavně kvůli nim jsem se chtěla vdávat. Ale Andrej by tenkrát nejradši nechal tu iniciativu na mně, a tak jsem na tom tehdy netrvala,“ řekla pro ona.idnes.cz dnes již nastávající nevěsta, která zároveň přiznala, že se vdávat chtěla hlavně kvůli příjmení.

Moniku Andrejovy peníze neberou

Peníze v jejím vztahu k Andrejovi prý roli nikdy nehrály. „Jsem zvyklá, že si lidi myslí, že jsem s ním jen kvůli penězům. On je o dvacet let starší, takže to je asi první věc, která lidi napadne, když nás spolu vidí. Když jsme se seznámili, byl zaměstnanec Petrimexu, obchodní ředitel. To sice znamená, že měl asi nějaký ředitelský plat, ale rozhodně to nebyly miliony nebo miliardy. Mě ale ani tehdy, ani dnes nezajímá, kolik bere,“ říká.

O svatbě s Monikou se také vyjádřil Andrej Babiš, který otálel tak dlouho, až ho to začalo mrzet, a nakonec se do sňatku pro změnu nehnala jeho partnerka. „Známe se 25 let, spolu jsme 23 let, dala mi dvě krásné děti. Vím, že na začátku si svatbu přála a já jsem ji zklamal. Když jsem po dlouhé době přišel, tak mě odmítla. Je na mě naštvaná, že jsem šel do politiky a pokazil nám klidný rodinný život,“ posypal si hlavu popelem Andrej. „V poslední periodě mého života jsme si řekli, že náš vztah završíme svatbou,“ dodal potom s lehkou nadsázkou v Lidovkách.

„Andrej si přál, abychom se vzali, několikrát se mě na to zeptal a já jsem ho neustále odmítala. V současné době jsem souhlasila, protože vím, že máme spolu dvě úžasné děti, žijeme dlouho jako manželé, Andreje miluji a vím, že už asi žádného jiného muže nechci,“ odůvodnila veselku po letech Monika Babišová na serveru idnes.cz.

Sobotní veselka na Čapím hnízdě proběhne ve znamení bílé a za družičku a družbu půjdou Babišovým vlastní děti. Na svatbě nebude chybět ohňostroj ani party a o mlsné jazýčky svatebčanů se postará šéfkuchař Ladislav Douša.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 26. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  94
 • Trapas
  37
 • Haha
  16
 • Tvl
  16
 • Cože
  12
 • Sladký
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat