jít naiDNES.cz

Babiš klepl Benešovou přes prsty: Mlčeti zlato, mluviti stříbro

Andrej Babiš klepl ministryni spravedlnosti Marii Benešovou přes prsty. Doporučil jí mediální zdrženlivost. | foto: Profimedia.cz

Premiér Andrej Babiš (ANO) má po návratu z dovolené v Maroku plné ruce práce. Musel například hasit mediální požár, který zažehla zapálená ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Ta s úderností sobě vlastní promluvila o plánu zeštíhlet soustavu státních zastupitelství, což by fakticky znamenalo konec Lenky Bradáčové jako pražské vrchní státní zástupkyně a Iva Ištvana jako olomouckého vrchního státního zástupce. A pak se začaly dít věci!

Poté, co Marie Benešová zveřejnila své odvážné plány, navíc pár dní po uvedené do funkce, to zafungovalo jako rudý hadr na býka. Proti jejím „zlepšovákům“ se okamžitě zvedla vlna nevole a demonstrace na sebe nenechaly dlouho čekat.

Občanské nepokoje, happeningy a všeobecně zjitřenou náladu by teď premiér potřeboval ze všeho nejméně, a tak rychle začal jednat.

„Není to o mně, je to o parlamentu. Bylo x ministrů, kteří o tom mluvili. Vychází to údajně z materiálu, který pan Kněžínek vypracoval pro konzultaci v Lánech, takže to není nic nového, každý o tom mluví,“ uvedl v Lidových novinách Andrej Babiš.

„To teď není na stole. Paní ministryně se musí zorientovat a já jsem jí doporučil, aby teď byla mediálně zdrženlivá,“ poradil Benešové premiér.

Zlí jazykové tvrdí, že tak učinil hlavně proto, že si tento společný plán chtěl nechat pro sebe a přijít pak rovnou s hotovým, aby předešel zbytečným komplikacím a vše proběhlo hladce a v tichosti. 

To za asistence médií a nespokojené veřejnosti šikující se na sociálních sítích dost dobře nejde.

„Doporučil jsem všem novým ministrům, aby měli mediální klid. Ať jdou do práce, sedí v kanceláři, obeznámí se s ministerstvem a za sto dnů ať se vyjadřují,“ dodal předseda vlády.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:07 31. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  25
 • Trapas
  21
 • Haha
  17
 • Cože
  15
 • Sladký
  14
 • Tvl
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat