Vylodění za královnou: Babiš během oslav Dne D ulovil luxusní místo

Pětasedmdesát let uplynulo od klíčového dne druhé světové války, ode dne vylodění spojenců v Normandii. A takové výročí si žádá odpovídající oslavu. Do britského Portsmouthu se sjely politické špičky z celého světa a za Českou republiku nechyběl premiér Andrej Babiš. Ten ulovil luxusní místo rovnou za královnou Alžbětou a Donaldem Trumpem!

Královna Alžběta, princ Charles, Donald Trump... a Andrej Babiš! Premiér vyrazil reprezentovat Českou republiku na oslavu pětasedmdesátého výročí Dne D, tedy vylodění spojenců v Normandii. A ulovil doslova luxusní místo.

Babiš za královnou a Trumpem

Babiš za královnou a Trumpem

Babiš usedl do druhé řady, seděl tedy na dosah těm největším špičkám z řady první. Tu kromě zmíněného tria doplnil ještě francouzský prezident Macron, německá kancléřka Merkelová, britská premiérka Mayová a Trumpova manželka Melania.

Pro premiéra, který včera čelil protestu na Václavském náměstí, jehož účastníci žádají demisi jeho a ministryně spravedlnosti Marie Benešové, je to alespoň pomyslná náplast na nervy.

Protože královna s Trumpem, kteří v uplynulých dnech strávili několik společných chvil během návštěvy amerického prezidenta v Británii, byli pochopitelně pro fotografy terčem číslo jedna, Babiš bude mít na dnešní den hned několik památek. Je totiž na úplně každé fotce hned za Alžbětou! 

Andrej Babiš ulovil přímo luxusní místo.

Andrej Babiš ulovil přímo luxusní místo.

Oslavy Dne D jsou pro Británii dnes hlavní událostí. Obyvatelé Portsmouthu sledují slavnostní ceremoniál v ulicích na velkoplošných obrazovkách a samotná akce je důkladně střežena.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat