Premiér Babiš: Žena podala trestní oznámení na novináře Slonkovou a Kubíka

Babiš oznámil, že jeho rodina podala trestní oznámení na novináře. | foto: Profimedia.cz

Premiér Andrej Babiš dnes v rozhovoru pro server Blesk.cz oznámil, že advokát jeho bývalé manželky podal trestní oznámení na redaktory Seznam Zpráv. Důvodem je video s premiérovým synem Andrejem Babišem mladším, které redaktoři natáčeli skrytou kamerou a bez jeho vědomí. Premiérův syn v reportáži nařkl spolupracovníky svého otce, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo, v níž je premiér stíhán, na Krymu.

V online rozhovoru pro Blesk.cz Babiš zopakoval, že jeho syn jel na Krym dobrovolně. Nejvíce ale premiér překvapil tím, když oznámil, že právníci jeho exmanželky podali ve Švýcarsku trestní oznámení na reportéry Seznam Zpráv Jiřího Kubíka a Sabinu Slonkovou kvůli reportáži, kde hlavní roli hrál jeho syn Andrej junior.

„Právě dnes podal právní zástupce mojí bývalé manželky trestní oznámení na paní Slonkovou a pana Kubíka ze Seznamu za porušení švýcarských zákonů. Když někoho bez vědomí natáčíte, tak je to ve Švýcarsku trestný čin,“ řekl předseda vlády v rozhovoru pro Blesk Zprávy.

Premiér doplnil, že nezná přesnou právní kvalifikaci uvedenou v trestním oznámení. Zřejmě se ale podle něj týká skrytého natáčení Babišova syna kamerou v brýlích. Matka Babiše mladšího Beata Babišová označila už dříve v televizi Nova reportáž serveru Seznam Zprávy za útok proti soukromí.

V rozhovoru premiér také znovu vysvětlil, jak se dostal k Petru Protopopovi, který jeho syna na Krym odvezl.

„Když byl syn už ve stavu, kdy se mohl vrátit do života, tak mi paní Protopová doporučila, abych si našel někoho k synovi, jeho matka zatím nemohla, já jsem nikoho nenašel. Tak mi paní doktorka nabídla svého manžela,“ vysvětlil Babiš.

Premiér také promluvil o přítelkyni svého syna, se kterou se Andrej mladší měl seznámit právě na Krymu. „Viděl jsem ji, teďka v sobotu jsem ji viděl v Ženevě,“ řekl premiér. Více už ale o ní mluvit nechtěl, jelikož se bojí tlaku novinářů.

Právě kvůli novinářům podle Babiše dostal jeho syn fobii z České republiky a do své domoviny se už vracet nikdy nechce. „Novináři ho vyštvali,“ řekl první muž hnutí ANO.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:53 22. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  36
 • Trapas
  14
 • Haha
  11
 • Tvl
  7
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat