jít naiDNES.cz

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Manželka premiéra Monika Babišová návštěvu Izraele nepodcenila a vynesla apartní kabátek. | foto: Instagram Moniky Babišové

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází také žena Monika (44), která návštěvu Svaté země ani v nejmenším nepodcenila. Do Tel Avivu si oblékla parádní kabátek, ve kterém byla nepřehlédnutelná. V druhém největším městě Izraele i v Jeruzalémě se jí tento jarní kousek bude jistě hodit.

Ještě v pondělí vypadaly plány Andreje Babiše úplně jinak. Kvůli zrušenému summitu V4 musel protokol s izraelskou ambasádou měnit narychlo i jeho program. Premiér se setká jen s izraelským protějškem Benjaminem Netanjahuem, dojde i na schůzky se zástupci z oblasti inovativního průmyslu. Po příletu do Tel Avivu vítali premiérský pár velvyslanec Martin Stropnický s manželkou Veronikou Žilkovou.

O zrušení cesty polského premiéra Mateusze Morawieckého se spekulovalo od chvíle, kdy byla zveřejněna zřejmě chybná interpretace Netanjahuova vyjádření během schůzky o Blízkém východu ve Varšavě. Z ní vyznělo, že Poláci jako národ za druhé světové války pomáhali nacistům zabíjet Židy. Velvyslankyně Izraele ve Varšavě to ale popřela,  odmítl to i úřad izraelského premiéra.

Monika Babišová si dala i tentokrát záležet a do Izraele vyrazila v nepřehlédnutelném kabátku, který se do vpravdě jarního počasí, které v Izraeli v této době panuje, náramně hodí. Zahanbit se nenechal ani Martin Stropnický, který se opět předvedl v roli gentlemana. Premiérově ženě předal květinu a dovedl ji až k připravenému autu, aby se mohla pohodlně usadit za sedadlo řidiče. 

V Izraeli v rámci programu Babiš navštíví i Český dům v Jeruzalémě a jeruzalémské Staré Město. Řada návštěv z programu oproti původnímu plánu úplně vypadla.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:44 středa 19. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  44
 • Trapas
  24
 • Tvl
  19
 • Haha
  16
 • Cože
  13
 • Sladký
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat