Státní zástupce zastavil Babišovo trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo

2. září 2019
Premiér Andrej Babiš už není trestně stíhán, podle informací Deníku N jeho stíhání v případu dotačního podvodu kolem farmy Čapí hnízdo a z poškození finančních zájmů Evropské unie zastavil státní zástupce. Stejně tak učinil v případě Babišových rodinných příslušníků.

V sobotu vypršela lhůta, po kterou měl státní zástupce Jaroslav Šaroch rozhodnout o trestním stíhání premiéra Andreje Babiše. Ten od října 2017 čelí obvinění z dotačního podvodu kolem výstavby farmy Čapí hnízdo, kterým měl zároveň poškodit Evropskou unii.

Babiš od začátku odmítá jakoukoliv vinu, kolem farmy se prý nedělo nic nezákonného. A podle všeho mu nakonec Šaroch dal zapravdu. Deník N přinesl informaci, že bylo Babišovo stíhání zastaveno. Závěr ale prý nemusí být definitivní.

Stejně jako v případě premiéra bylo zastaveno i trestní stíhání jeho rodinných příslušníků. To se týkalo jeho ženy Moniky, dcery Adriany Bobekové a švagra Martina Herodese. Zejména na to, že se trestní stíhání týkalo i jich, si Babiš v neděli stěžoval v pořadu Partie na FTV Prima.

„Já vám říkám, že pravda je na mojí straně. A to, že do toho zatáhli moji rodinu, ženu i děti, to je obrovská prasárna,“ prohlásil.

Závěry teď bude posuzovat vedení Městského státního zastupitelství v Praze, které by mohlo rozhodnutí státního zástupce zvrátit.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:21 úterý 31. prosince 2019. Anketa je uzavřena.

  • 171
  • 80
  • 30
  • 27
  • 27
  • 27
Komentáře