Babiš se brání: „Odposlechy jsou sestříhané, Kalousek a Sobotka mají pakt“

Andrej Babiš na Utuberingu pálil do černého. | foto: Facebook Andreje Babiše

Ministr financí Andrej Babiš se dnes rozhodl neúčastnit dříve plánované diskuze v pořadu ČT Otázky Václava Moravce, kde ho čekalo mediální peklo. „Pět lídrů parlamentních stran a pan Moravec? To je šest proti Babišovi. Co bych tam s nimi dělal? Proč bych je nechal opakovat pořád dokola ty stejné lži, na které nechtějí slyšet odpovědi?“ napsal předseda ANO na svém Facebooku. A nejen to.

Ve svém poměrně rozsáhlém příspěvku vysvětluje Andrej Babiš, jak vnímá okolnosti vzniku nahrávky, na které má údajně manipulovat obsahem médií ve vlastnictví Agrofertu. Zároveň poukazuje na načasování zveřejnění ilegálně pořízeného materiálu a postprodukční zásah.

„Pomohl jsem jim. Udělal jsem chybu. Konečně jsem si ty nahrávky poslechl, a i když jsem přesvědčený, že jsem nikoho neúkoloval, přiznávám, neměl jsem se s tím novinářem vůbec scházet. Byla to předem zorganizovaná provokace. Podělal jsem to,“ píše na svém profilu předseda favoritů parlamentních voleb Hnutí ANO.

Andrej Babiš upozorňuje na rozsáhlou korupci na Ministerstvu školství, tělovýchovy a sportu a úzké napojení podezřelých na ČSSD. „A tohle se musí něčím překrýt. Tak najednou vyplavou ilegálně pořízené a sestříhané moje odposlechy, které jsou pořízené už v minulém roce. A najednou už se korupce ČSSD neřeší. Krade se dál, ale tohle média nerozčiluje, tohle nikdo řešit nechce,“ zlobí se Andrej Babiš.

Na své ministerské funkci nelpí a odmítá nařčení premiéra Bohuslava Sobotky z mocenského paktu s prezidentem Milošem Zemanem. Naopak poukazuje na účelové spojenectví, které podle něho uzavřeli předseda vlády a Kalouskova strana TOP 09.

„Premiér mě obviňuje z mocenského paktu s prezidentem. Koaliční smlouva ho nezajímá. Přitom on uzavřel pakt s Kalouskem a už dlouho spolu skvěle spolupracují. Tady už fakt není žádná levice a pravice. Oni pouze nechtějí přijít o vliv a moc. A neštítí se přitom spolupracovat s bývalými policajty, experty na odposlechy a najmout novináře, aby mě odposlouchával,“ píše Babiš na Facebooku.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:40 4. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  32
 • Trapas
  23
 • Haha
  16
 • Tvl
  15
 • Sladký
  9
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat