jít naiDNES.cz

Prognostička Geislerová má sice jen základku, státní kase ale rozumí skvěle!

Aňa Geislerová vidí „velký špatný“. | foto: Koláž Expres.cz

Zřejmě natáčení minisérie o Boženě Němcové, v níž hraje hlavní roli, Aňu Geislerovou (43) patřičně nebudilo a nabyla dojmu, že občanskou společnost zase musí trochu popíchnout a mobilizovat, protože se jí po létě zdá nějaká apatická. A tak ťala do živého, na paškál si vzala vládní čtvrť, přinesla i „jasný“ důkaz toho, že Česko je na prahu totality a něčeho hrozného.

Vládní čtvrť v Letňanech, která je v posledních týdnech a dnech hojně diskutovaným tématem, hlavně kvůli přetahované primátora a premiéra, zaujala i Aňu Geislerovou. No, nepochválila ji. 

„Něco mi ta megalomanská státní architektonická vize připomíná. To se to fakt všechno děje? A tak rychle?“ podivovala se nad návrhem komplexu budov na severu Prahy. Bohužel si v tom rozčilení zapomněla zjistit bližší podrobnosti i fakt, že pod návrhy není tak úplně podepsán Andrej Babiš, ale spíše pražský magistrát.


Poté Geislerová v rychlém sledu vystřídala několik profesí vyžadujících vysokoškolské vzdělání, což je vzhledem k tomu, že má jen základní školu, úctyhodné a zaslouží si to velký obdiv. V mžiku se stala ekonomkou, prognostickou vědeckou pracovnicí, urbanistkou a architektkou, dost možná i socioložkou a svědomím národa.

„Jak může vůbec premiér s opakovaně schodkovým rozpočtem propagovat takovou blbost,“ hřměla na sociální síti Aňa. Že by se zrodila nová poradkyně ministryně financí Aleny Schillerové?

„Nevím, proč mě ze všech těch aktuálních zpráv vytáčí tahle tak moc,“ rezonovala herečka.

„Asi že je to tak přesně obludně velký, prázdný a prostě hnusný...,“ zhodnotila návrh vládní čtvrti Geislerová, kterou by magistrát měl přizvat do komise pro plánování a rozvoj, protože evidentně má co říct.

Možná by bylo lepší, kdyby se hvězda mnoha filmů, kde jí nelze co vytknout, protože herečka je to velmi dobrá, držela spíše toho, čemu rozumí. Ať hraje, píše knihy, navrhuje módu nebo sklenice na whisky. Politiku a ekonomické otázky ať ale raději nekomentuje a co víc, ať neburcuje národ. Role buditelky jí moc nesluší, mohla by si na ní „vylámat zuby“ a přišla s ní trochu pozdě. 

„Svinstvo,“ utrousila na adresu případné abolice Miloše Zemana, které by využil v souvislosti s Čapím hnízdem Andreje Babiše.

Kde byla, když se v divokých 90. letech privatizovalo, kde byla, když se topily mnohamiliardové škody v bankách?

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře