Naděje pro Američany zoufalé z volby Trumpa: 6 států legalizovalo marihuanu

9. listopadu 2016
Mnoho Američanů neskrývá zoufalství z toho, že prezidentské volby v USA vyhrál Donald Trump. O něco méně naštvaní mohou být obyvatelé šesti států, které volbu prezidenta spojili s referendem o legalizaci marihuany, které odsouhlasilo její užívání pro rekreační a léčebné účely. Možná jim právě omamné konopí zvedne náladu.

Amerika už několik hodin zná svého nového prezidenta. V těsné volbě, která do poslední chvíle nachávala Američany v napětí, zvítězil kontroverzní realitní magnát Donald Trump. Mnoho voličů jeho oponentky Hillary Clintonové nemůže Trumpovu výhru přenést přes srdce a neskrývají zoufalství a zlost.

Poněkud netradiční metoda boje proti rozladěnosti a zlepšení nálady se nabízí obyvatelům států Kalifornia, Massachusetts a Nevada. Ty totiž prezidentskou volbu spojily s referendem o legalizaci marihuany, která zde nyní bude volně dostupná k rekreačnímu užívání. Podobné referendum proběhlo i v Arkansasu, Severní Dakotě a na Floridě. Tyto státy schválili užívání marihuany k lékařským účelům.

Aktivisté za legalizaci marihuany upozorňují na jednoznačné výsledky referend jako na důkaz toho, že Amerika by měla definitivně upustit od nesmyslné války proti konopí a uvězňování kuřáků a pěstitelů. Trojice států se plnou legalizací vydala cestou, kterou praktikuje například stát Colorado. Tam prodej legální marihuany na daních vydělal mnoho milionů dolarů do veřejných rozpočtů a rapidně se snížila drogová kriminalita.

Kromě léčebných účinků kouření marihuany zlepšuje náladu. To se bude mnoha...

Nespokojení obyvatelé šestice států tak mohou zkusit nově zlegalizovanou marihuanu, která je známá mimo jiné i tím, že navozuje euforické stavy. Poté se jim možná bude lépe žít s tím, že jejich prezidentem je prostořeký skandalista Trump.

Kromě experimentátorů nepochybně legalizaci ocení pacienti s například roztroušenou sklerózou nebo v průběhu chemoterapie.V obou případech byly prokázány pozitivní účinky látek obsažených v marihuaně na lidský organismus.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:29 čtvrtek 9. března 2017. Anketa je uzavřena.

  • 25
  • 16
  • 15
  • 15
  • 13
  • 13
Komentáře