Boží mlýny? Bosse ruské mafie zabili na párty, kde slavil svůj návrat z basy!

31. července

Alexandr Žestokov si svobody moc neužil. Zastřelili ho na oslavě návratu z vězení. | foto: Profimedia.cz

Ruská policie a justice na něj byly krátké. Trestu ale obávaný mafiánský hlavoun Alexandr Žestokov (†39) stejně neunikl. Neznámý útočník ho zastřelil přímo v baru, kde se svými kumpány slavil své propuštění z vězení.

Žestokov, který býval označován za mocného kmotra ruské mafie, oslavoval svoje propouštění z vězení, do kterého nastoupil po zadržení policií v roce 2013. V tom se k němu přiblížil drobný střelec a několikrát ho postřelil do zad. Napadený muž na místě zemřel.

Podle britských médií šlo o hlavu obávaného gangu Zapsibovskie, který působí v Novokuzněcku. Daily Mirror dokonce uvedl, že jde o jeden z nejnebezpečnějších gangů v Kemerovské oblasti. Lidí, kteří měli zájem na tom, aby se z oslavy už nevrátil, mohlo být požehnaně. V každém případě útočníka zatím nenašli.

Alexandr Žestokov byl v roce 2013 zadržený v Moskvě, když u něj policie našla falešný moldavský pas. Byl obviněn z organizovaného zločinu, obchodu s drogami, podvodu s realitami a vyhrožování. 

Problémem bylo, že se proti němu báli lidé svědčit. Žestokova tak pustili na začátku července na svobodu. Té si ale užil jen pár dní. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek

Komentáře