Klinika ukrývá nebezpečné živly a radikály, varuje pražský radní

21. května 2016
Autonomní sociální centrum Klinika na Praze 3 rozděluje společnost na dva tábory. Pro jedny je aktivisty zasquattovaná budova bývalé plicní kliniky projevem liberalismu, pro druhé představuje významný problém. Jedním z nich je i zastupitel Prahy 3 Alexander Bellu. Podle něj představuje klinika pro obyvatele městské části Praha 3 nebezpečí.

V pátek večer o sobě opět dalo vědět Autonomní sociální centrum Klinika na Praze 3. Anonym nahlásil v budově bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici bombu a tak policie musela vyklidit objekt od aktivistů a squatterů, kteří jej užívají. To se neobešlo bez emocí.

Představitelé Kliniky si stěžují na protiprávnost zásahu policie, která po pyrotechnické prohlídce předala objekt oprávněnému vlastníkovi, tedy státu, a odmítla dovnitř vpustit aktivisty. To že sami aktivisté obsadili budovu protiprávně a protiprávně v ní delší dobu setrvávali Klinikáři jaksi zapomněli zmínit.

„Na projektu Klinika je v současném stavu špatné snad všechno. V poslední době se ukazuje, že zcela stěžejní problém je v bezpečnostním riziku pro naší městskou část,“ řekl Expresu zastupitel Prahy 3 Alexander Bellu a připomíná propojenost Kliniky s levicovým extremistou Lukášem Borlem, po kterém je vedeno celostátní pátrání.

Fotogalerie

„Klinika poskytuje zázemí podezřelým osobám a radikálním skupinám, vůbec nevíme kdo se v objektu skrývá. Naši občané tedy mohou čelit permanentnímu nebezpečí ze strany pana Borla a jemu podobných lidí,“ varuje Bellu.

Bellu dále upozorňuje na to, že obyvatelé domů v bezprostředním sousedství Kliniky si často stěžují na hluk, nepořádek a chování těch, kteří budovu užívají. „Snaží se nám vnutit názor, že pokud si myslíme že jsou zákony špatné tak je nemusíme respektovat,“ popisuje chování aktivistů Bellu.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:32 neděle 18. září 2016. Anketa je uzavřena.

  • 28
  • 10
  • 8
  • 8
  • 8
  • 8
Komentáře