Vybíráte v zahraničí z bankomatu? Alena Schillerová vám poradí, jak ušetřit

19. července
Po povedeném fotoreportu z Lisabonu se Alena Schillerová rozhodla, že se k dovoleným ještě vyjádří. Ministryně financí teď radí všem, kdo se chystají na dovolenou a plánují tam vybírat z bankomatu. Řada lidí to sice nepřizná, ale v této otázce stále tápe a ve finále platí za výběry zbytečně mnoho.

„Když budete v zahraničí používat platební karty, nezapomeňte si dávat pozor na službu DCC (dynamic currency conversion),“ radí ministryně financí Alena Schillerová. 

Spolu s kolegy správně vyhodnotila, že spousta dovolenkářů v tomto směru stále tápe a za výběry z bankomatu zbytečně platí víc, než je zapotřebí. 

„Rada je jednoduchá: Až vám bankomat při výběru dá možnost pokračovat se směnou nebo bez směny, zvolte druhou možnost. Bývá to o dost výhodnější,“ doplnila ministryně financí.

Mnozí její radu ocenili, našli se tací, kteří ji už nějaký ten pátek znají, a samozřejmě nechyběli ani ti, kdo Schillerovou vytrollili a zmínili, že s podobným videem dávno přišli jiní v čele s reportérem Jankem Rubešem.

Šéfka významného resortu se nenechala vyvést z míry, doplnila odkaz svých kolegů, kteří to samé radili dovolenkářům už před časem, a i svým kritikům popřála krásné léto s úsměvem na rtech. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Komentáře