jít naiDNES.cz

Americký soud dovolil studentovi, aby si změnil pohlaví na „bezpohlavní“

Britská Oxfordská univerzita zavádí nová politicky korektní opatření. Po zavedení genderově neutrálních toalet nyní studentům zakazuje používat oslovení, která by mohla urážet transsexuály. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Že existují lidé, kteří se cítí být spíš opačným pohlavím, než tím, kterým se narodili, na to už jsme si celkem zvykli. Nyní ale americký student získal od soudu povolení, aby si mohl úředně nechat změnit pohlaví na „agender“, tedy bezpohlavní.

Patrick Abbatiello (27) z Portlandu získal od soudu povolení, změnit si pohlaví na „bezpohlavní“. Stalo se tak v americké historii zcela poprvé. Soudkyně Amy Holmesová, která v případu takto rozhodla, se již dříve proslavila tím, že jiné osobě povolila změnit si pohlaví na „nebinární“.

Patrick tak nyní oficiálně není ani muž, ani žena, ani cokoli jiného a smí si změnit jméno na neutrální Patch. „Není to tak, že bych se rozhodl být bezpohlavní. Prostě to tak je. Nikdy jsem se necítil ani jako muž, ani jako žena, ani cokoli mezi tím,“ vysvětluje Patch.

Podle Patch bylo rozhodnutí soudu věcné a rychlé. Soudkyně si prý pouze přečetla jeho žádost, a na základě předchozích zkušeností rozhodla kladně v jeho prospěch. „Vůbec o tom se mnou nepotřebovala mluvit, prostě mou žádost schválila,“ říká Patch.

Patch doufá, že jeho příklad pomůže otevřené diskusi o lidech s neobvyklou sexuální identitou a třeba se stane precedentem pro další podobné případy.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 27. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  11
 • Super
  6
 • Tvl
  5
 • Haha
  4
 • Cože
  4
 • Sladký
  4
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře