jít naiDNES.cz

Trollí snad Krnáčová primátora Hřiba? Přihlásila se do řízení na ředitelku magistrátu!

Co teď? Vezme Hřib přihlášku Krnáčové? | foto: Profimedia.cz

Když pražský primátor Zdeněk Hřib otevřel jednu z obálek s přihláškou do výběrového řízení na post ředitele magistrátu, zřejmě na něj šly mrákoty. Jeho úředníkům by totiž mohla šéfovat bývalá primátorka Adriana Krnáčová! Ta byla přitom za svoji práci ve vedení Prahy Piráty často ostře kritizována a doplatila i na čistku současné koalice v městských firmách.

Tahle situace působí mimořádně pikantně. Piráti v čele s primátorem Hřibem vypsali veřejné výběrové řízení na post ředitele magistrátu, který bude šéfovat až 2300 úředníkům. A teď si z nich někdo buď vystřelil, nebo...

Mezi osmnácti zájemci se totiž objevilo pro Pirátskou stranu přímo démonické jméno: Adriana Krnáčová. Bývalé primátorce za hnutí ANO stávající šéfové magistrátu nikdy nemohli přijít na jméno, a když po nástupu k moci dělali čistku v městských firmách, sesadili ji z místa v dozorčí radě Technické správy komunikací (TSK) a Výstaviště Praha.

O tom, že se Krnáčová na post ředitele magistrátu hlásí, informoval jako první server Lidovky.cz. Novinkám následně její kandidaturu potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů.

Expres.cz kontaktoval přímo bývalou primátorku, ta ale nezvedala telefon a dosud neodpověděla ani na SMS zprávu. Není tedy stále jasné, zda je odpověď na inzerát skutečně Adriany Krnáčové, či si někdo vystřelil ze Zdeňka Hřiba, nebo si někdo vystřelil z Krnáčové a odpověď poslal jejím jménem.

Krnáčová jde do boje proti taxikářům.

„Tato významná pozice vyžaduje všestranného uchazeče s manažerskými znalostmi a zároveň se znalostí obecných principů fungování veřejné správy, znalost územního členění hlavního města Prahy a rozdělení kompetencí mezi hlavním městem Prahou a městskými částmi,“ stojí v popisu pracovní pozice na stránkách Prahy, který sdílel i samotný Hřib.

Zkušenosti Krnáčové a její znalosti týkající se chodu magistrátu rozhodně nelze, co se týče organizačních věcí chodu úřadu, zpochybňovat, nicméně jako primátorka Prahy se nezapsala do historie úplně zlatým písmem, bude tedy zajímavé sledovat, jak si šéfové Prahy se situací poradí.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat