1. Proč policie nezasáhla proti konvičkovcům hned, jak bylo jasné, že se nejedná o divadlo, ale o islamofobní akci?
Úředníci zasáhli okamžitě, jakmile se dozvěděli, že se šíří panika. Ti, co tomu šílenému výjevu bezprostředně přihlíželi, viděli, že se jedná o trapnou scénku. Problém byl samozřejmě o kus dál, kde lidé slyšeli pouze střelbu a neviděli, co se děje. Tam vznikla i ta panika, na kterou úředníci s policií reagovali ukončením akce.
2. Kdo přebírá zodpovědnost za tuto akci?
Zodpovědnost nese pořadatel, protože jejich chování je v naprostém rozporu s uvažováním zdravých lidí. Střílet na Staroměstském náměstí je naprostý vrchol ignorace, ubohosti a neúcty ke všem obětem teroristických útoků. Schovávat to navíc za umění, hodně vypovídá o inteligenci pana Konvičky a organizátorů té akce.
Pan Konvička je asociální blázen a jemu bych žádnou akci nepovolila. Nesouhlasím s přijímáním imigrantům, ale taky si nemyslím, že je normální jezdit se zbraněmi po staroměstském náměstí a vyvolávat strach a paniku.
3. Bezpečnostním složkám i úředníkům muselo být jasné, že nepůjde o nevinný happening. Věděli o těch zbraních?
V té žádosti to je, ale to není podstatné, ta žádost neměla být povolena tak jako tak. Je to naprosté selhání toho úředníka a já z toho budu chtít vyvodit personální důsledky.
4. Nemáte pocit, že nás to poškozuje v cizině? Akci přihlížely davy znechucených turistů.
Samozřejmě, že to nevrhá dobré světlo. Evropa je momentálně plná násilných činů a u nás to několik jedinců zlehčuje a nepochopitelně vytváří atmosféru strachu a paniku.
Fotogalerie |