Úterý 4. října 2022, svátek má František
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Další auto magistrátu parkovalo proti předpisům. Scheinherr nereaguje, jeho mluvčí poslal emoční výlev

  Další auto magistrátu, tentokrát černý superb, zaparkovali proti předpisům. Adam Scheinherr se na dotaz Expresu nevyjádřil, zda jde o auto, které využívá. Jiným černým superbem ale jezdí. | foto: Expres.cz, Praha Sobě

  Všem zaměstnancům magistrátu čtyři roky vysvětlujeme, že papalášské časy jsou pryč, někteří to ale pořád nechápou. A jestli se to bude opakovat, budu to okamžitě řešit. Těmito slovy včera náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr vysvětloval, proč jeho služební vozidlo stálo naproti budově TSK uprostřed chodníku, kam ho prý zaparkoval nezodpovědný osobní řidič. Den nato ale redakce Expres.cz získala fotografii dalšího superbu, který je registrovaný na magistrát a jeho řidič si s parkováním vůbec nelámal hlavu. A podle některých indicií ho opět využívá právě Scheinherr.

  Náměstek primátora pro dopravu se ve vyjádření ohledně auta parkujícího naproti TSK rozsáhle rozepsal na Facebooku. Zodpovědnost přehodil na řidiče, jehož prý nezná, ale rozhodně se zachoval papalášsky a zaparkoval „na prasáka“. Mnohem ostřeji reagoval stranický šéf Jan Čižinský (Praha sobě), který řidiče označil za „čuně“.

  Vyzval také, aby ho lidé na podobné praktiky upozorňovali, načež on je bude neprodleně řešit.

  Jenže pro další podobný prohřešek nemusí jít Adam Scheinherr daleko. Do redakce Expresu dorazila fotografie od čtenáře, která upozorňuje na další nesprávně zaparkovaný automobil z vozového parku magistrátu.

  Jedná se o černý superb, který stojí na rohu ulice Argentinská a ulice Tusarova. Tedy kousek od domu, kde bydlí náměstek Scheinherr. Vůz je zaparkován mimo vyhrazená místa, částečně zasahuje do výjezdu z vedlejší ulice. Motor je vypnutý, vůz tedy musel být minimálně nějakou chvíli na místě zaparkován. Podle čtenáře byl snímek pořízen v pondělí o půl osmé ráno, to znamená, až po patálii s parkováním na chodníku v ulici Veletržní.

  Takto zaparkovalo v ulici Tusarova auto registrované na pražský magistrát.

  Na magistrát jsme podali dotaz, zda je pravda, že auto patří jemu. Odpovědi jsme se do vydání článku nedočkali, nicméně z rejstříku smluv jsme podle registrační značky zjistili, že tomu tak skutečně je.

  Na tomto místě stál černý superb z vozového parku pražského magistrátu.

  Otázkou zůstává, kdo ze zástupců vlády magistrátu vůz využívá. Podle našich informací by to měl být právě Adam Scheinherr, ostatně na propagačních materiálech hnutí Praha sobě se právě s totožným automobilem v srpnu fotil, tehdy si však zakryl značku. Obrátili jsme se proto na něj samotného.

  Bohužel jsme ale nepochodili. Scheinherr nám na zavolání odpověděl esemeskou, že je na jednání, ať se tedy obrátíme na jeho tiskového mluvčího. Dotaz jsme sice poslali v odpovědi přímo panu náměstkovi, nakonec nám ale stejně odpověděl jeho asistent a také tiskový mluvčí Prahy sobě pro oblast dopravy Ondřej Chalupník.

  Adam Scheinherr s černým superbem

  „Vážené médium Andreje Babiše, chápeme, že je před volbami a vy pořádáte hon na jednoho z favoritů, který vašemu majiteli konkuruje. Pokud byste ještě chtěli panu Scheinherrovi třeba vlézt do odpadkového koše, abyste se podívali, co nakupuje, nebo zkontrolovat, jestli má umytá okna, poslužte si,“ uvedl.

  Zda si lze e-mail vyložit tak, že auto skutečně využívá Adam Scheinherr, nevíme. Nutno ale zopakovat, že nám fotografie přišla od čtenáře, nepořizovali jsme ji sami. Naším záměrem bylo ověřit, za jakých okolností a čí vinou služební vůz parkuje tak, jak nemá, když sám náměstek primátora pro dopravu prohlásil, že hodlá proti podobným papalášským praktikám bojovat.

  Co Adam Scheinherr nakupuje a jak důkladně si myje okna, nás opravdu nezajímá.

  Asistenta jsme proto ujistili, že kompletní vyjádření na jeho přání zveřejníme. Znovu jsme se však zeptali, zda služební vůz využívá, či v tomto konkrétním případě využil, Adam Scheinherr. Odpověď do vydání článku nepřišla.

  Spojili jsme se nicméně s tiskovým mluvčím magistrátu Vítem Hofmanem. Ten nám sdělil, že vozidlo v tu chvíli skutečně využíval jeden z členů městské rady. Na dotaz, zda může být konkrétní a jaké pracovní povinnosti daný radní plnil, ale odpověděl, že se magistrát k věci nebude dále vyjadřovat.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

  Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

  Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

  Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

  Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

  Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz