3 uprchlíci se střídali na nezletilé: „První mě držel, druhý znásilňoval“

  •   19:39
  • diskuse

Rakouské městečko Tulln je otřeseno brutálním případem nezletilé. | foto: koláž Expres

K dalšímu ze série sexuálně motivovaných zločinů ze strany uprchlíků v Rakousku došlo na patnáctileté dívce v malém městě Tulln. Afghánec a dva Somálci ve věku 18 až 19 let tam opakovaně znásilnili školačku. Zločin se odehrál již koncem dubna, rakouská policie o něm kvůli pátrání po násilnících informovala až nyní.

Když mladá Rakušanka odjížděla osudného 25. dubna v půl desáté večer z Vídně, kde trávila odpoledne s matkou a kamarádem, ještě netušila, že i ona bude jednou ze znásilněných Evropanek, jejichž neštěstí má společného jmenovatele. Uprchlickou krizi a nezodpovědnost vrcholných politiků některých států Evropské unie, kteří za ni nesou zodpovědnost.Po hodině cesty přijela do Tullnu a vydala se na cestu k domu svého otce, s nímž žije. Jenže na cestě u fotbalového hřiště narazila na tři migranty. Leží totiž poblíž uprchlického tábora a dívka už měla s drzostí žadatelů o azyl své zkušenosti, když na ni mnohokrát pokřikovali a chtěli telefonní číslo. I proto těmito místy chodila nerada.

„Zaregistrovala jsem za sebou hlasité muže hovořící cizím jazykem. Jak se ke mně blížili, sevřel se mi žaludek a začala jsem utíkat,“ popsala zneuctěná nezletilá dívka pro deník Kroner Zeitung. Bohužel násilníci měli již o svém dalším programu rozhodnuto, dívku dostihli, rukou jí zacpali ústa, aby nemohla křičet, a odvlekli do nedalekého křoví.

„Naprosto zděšená jsem zpanikařila. Nezmohla jsem se na nic, úplně jsem zkameněla. Jeden z pachatelů mě držel, zatímco mě druhý znásilňoval, třetí byl zdrogovaný. V jednom okamžiku jsem v sobě našla obrovskou sílu, vytrhla jsem se jim a podařilo se mi utéct.“

Školačka běžela přes louku, dostala se na silnici na nábřeží: „Už jsem viděla náš dům, myslela jsem, že je bezpečí na dosah, ale muži mě dohnali a noční můra započala nanovo.“

Násilníci dívce opět zacpali ústa a zatáhli ji do zahrady zchátralé opuštěné vily. „Ještě více rukou mě brutálně osahávalo. Jedno prase, co mě znásilňovalo jako první, mě tentokrát drželo, a druhý chlap zalehl. Třetí se zase díval. Nakonec je vyrušili nějací lidé, kteří se blížili,“ popisuje hrůzné okamžiky zneužitá dívka, která na místě zůstala ležet v šoku a domů přišla až po půlnoci.

Po příchodu domů ze sebe strhla veškeré oblečení a dlouho se pod sprchou snažila smýt hnus z těla a do rozbřesku plakala. Ráno se rozhodla svěřit se zážitkem sestře. „Chci, aby byli moji mučitelé přísně potrestáni, protože zničili můj život,“ prohlásila poškozená, která v tu noc přišla o panenství. „Dnem i nocím musím myslet na to, co ti zločinci udělali mé dceři. Tolik je za to nenávidím,“ prohlásila matka děvčete.

Policie na základě stop DNA z oblečení provedla kontrolu v uprchlickém táboře a dva migranty zatkla. Třetí je dosud na útěku, ale jeho totožnost je vyšetřovatelům dobře známá a prý ho brzy dopadnou. Znásilnění mladé dívky pobouřilo dosud tolerantní obyvatelstvo Tullnu a po radnici nyní požadují zrušení uprchlického tábora.

Fotogalerie

Komentáře