Příběh násilníků z Rimini: Práce v neziskovce, přepych, drogy a brutalita

Týden trval hon na gang sexuálních predátorů, násilníků a drogových dealerů, který se rozpoutal po několikanásobném znásilnění polské turistky, pokusu o její vraždu a téměř umlácení jejího přítele k smrti. Nyní je známá totožnost čtveřice Afričanů a šokující fakt, že jen jeden z nich byl zletilý. O jaké lidi se vlastně jedná?

Hlava gangu z Rimini, dvacetiletý muž jménem Guerlin Butungu pocházející z afrického Konga, byl zadržen na nádraží při pokusu o útěk do Francie. Do Itálie migroval v roce 2015. Tamní úřady se o něj postaraly a z ostrova Lampedusa odeslaly do provincie Peasaro a Urbino.Pobíral štědré sociální dávky, navštěvoval zdarma dotovaný kurz číšníka, a jak informuje server ilgiornale.it, pracoval jako asistent v neziskové organizaci. Dostalo se mu oficiálního statusu uprchlíka z humanitární krizí postiženého území a podal si žádost o azyl. Přesto nebyl spokojen s přijetím, jakého se mu dostalo.

S odkazem na informace policejních zdrojů začal obchodovat s drogami, což mu vyneslo slušný příjem, oblékal se do drahých značkových obleků a užíval si nákladného nočního života. Stupňování zločinné aktivity šlo s tímto životním stylem ruku v ruce...

V případě dvou bratrů, patnáct a sedmnáct let starých, marockého původu, hrálo svou roli už rodinné zázemí. Ačkoliv se narodili v Itálii, zločinnost byla v jejich rodině běžným způsobem obživy. Policie na ně již vedla složky za krádeže a vydírání. Úřadům se udali na příkaz svého otce Mohameda. Ten je poznal na záběrech z bezpečnostních kamer odvysílaných v televizi.

Paradoxně on sám si nyní odpykává trest v domácím vězení za ilegální pobyt, rvačky a krádeže. K rozhodnutí ho vedla morální úvaha, kterou citovala média. Krádeže prý nejsou tak závažnou trestnou činností, ale ubližovat druhým by se nemělo. Také matka chlapců je vyhlášenou dryáčnicí, alespoň mezi sousedy, kteří museli její agresivní výpady nejednou řešit povoláním policejní hlídky.

Podle prohlášení otce je jeho patnáctiletý syn z osmdesáti procent invalidní a musí se o něj starat opatrovnice. Zřejmě po jejím odchodu invalidita opadala a mladík se mohl věnovat znásilňování žen i mužů a dalším zločinům. Oba Maročané měli být při páchání trestné činnosti pod vlivem alkoholu a drog.

Na chování invalidy si stěžovaly v tisku i jeho vrstevnice. Nazvaly ho psychopatem, který hovoří jen o znásilňování a zabíjení, jedné z jejich kamarádek vyhrožoval, že ji opije a sexuálně zneužije, vyvolával rvačky, a dokonce si troufl na bitku s revizorem. Také oba bratři chodili luxusně oblékaní. Bohužel mladšího chlapce dívky ze strachu kryly, i když jeho totožnost jim podle policejních snímků byla známa.

O třetím nezletilém je známo jen to, že pochází z Nigérie, je mu sedmnáct let a spolu se dvěma bratry odmítá obvinění ze znásilnění. To měl prý na svědomí pouze Butungu, oni oběti pouze přepadávali a tloukli do bezvědomí. To je ovšem v rozporu s výpovědí obětí.

Působení gangu otřáslo italskou společností a velmi narušilo dosavadní vztah k migrantům, neboť kriminalita narůstá konstantně. Vrcholem bylo vyjádření pravicového populisty Mattea Salviniho z Ligy severu, který prohlásil: „Co můžete udělat nezletilému, opilému a zfetovanému? Než ho vyhostíte, tak chemicky kastrovat, aby už se podobné choutky nevracely.“ Polská strana žádá o vydání všech čtyř pachatelů, to je ovšem nepravděpodobné.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:50 5. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  77
 • Super
  17
 • Sladký
  14
 • Haha
  12
 • Cože
  11
 • Trapas
  8


Komentáře