K agresivitě nutili vražedkyni z Tesca lékaři, řekl Expresu známý Michaly S.

Za agresivním chováním Michaly S. údajně stálo předčasné ukončení hormonální léčby. | foto: koláž Expres

Za agresivitou Michaly S., vražedkyně z Tesca, stojí údajně špatná psychoterapie. Expresu to řekl ženin známý, který se představil jako David a s Michalou se setkal na skupinové terapii pro transsexuály. Divoké chování v Michale podle jeho slov probudila lékařka, která jí přerušila hormonální léčbu a měla ji nabádat k tvrdému chlapskému chování.

Příběh Michaly S., známější jako vražedkyně z Tesca, je zamotanější a zamotanější. Její příbuzní tvrdí, že byla laskavá a „normální“, přesto chladnokrevně ubodala zcela náhodně vybranou ženu, matku dětí.t

Expresu se nyní ozval muž, který se představil jako David. S Michalou S., o které mluví výhradně v mužském rodě, se prý setkal před třemi lety na skupinovém sezení transsexuálních lidí.

„Ten kluk agresivní vůbec nebyl, to v něm vyvolali až lékaři špatnou psychoterapií, když právě podstupoval fyzickou přeměnu na muže. Někdy před třemi lety ještě bral testosteron, pak mu ho odebrali kvůli agresivitě. Jenže tu mu probudili lékaři,“ tvrdí David.

Lékařka, které vedla terapeutická sezení, údajně Michale tvrdila, že pokud se chce stát mužem, musí zapracovat na „typicky mužském chování“, mít ostré lokty, být agresivní.

„Vyvolala tak v něm pocit méněcennosti, špatně na to reagoval a začal tedy být agresivní. Jenže doktorka řekla, že je agresivní kvůli hormonů, a tak mu je vzala a ještě to zhoršila,“ popisuje David.

Podle muže se v Michale S. začalo po skončení hormonální léčby zase projevovat ženské já. Fyzicky se přestala měnit v muže, a to ji frustrovalo, prý měla těžké deprese. „Ptala se lidí, jestli vypadá jako muž,“ říká David. A oni se měli ptát jí, jestli je muž nebo žena, a to Michale údajně velmi ubližovalo.

K potyčce dvou žen mělo dojít kolem 14. hodiny v OC Nový Smíchov v Praze na Plzeňské ulici.

„Kdyby byl na hormonální léčbě dál a dosáhl mužského vzhledu, tak by se jeho psychika uklidnila,“ domnívá se David.

Expres kontaktoval lékařku, která podle Davida Michalu léčila, a jejíž jméno nebudeme uvádět. „Jsem vázána lékařským tajemstvím a mlčenlivostí, takže se bohužel nemohu nijak vyjádřit,“ reagovala doktorka.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:10 1. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  23
 • Tvl
  18
 • Super
  17
 • Sladký
  15
 • Cože
  13
 • Haha
  12


Komentáře