Žena zapomněla klíč ve dveřích auta, to později ukradli, ale neprodali

Jen čtyři hodiny byla bez ukradeného auta žena, která zapomněla klíče ve dveřích vozu. Když si na to vzpomněla, klíče už byly pryč. A za chvíli zmizelo i auto. Trojice zlodějů už jej nabízela k prodeji. Kšeft překazila policie. Jeden z obviněných se zamkl na záchodě, posledního pachatele policie hledá.

Ostravští kriminalisté odcizené auto vypátrali zhruba za čtyři hodiny. „Ke krádeži automobilu značky Citroën došlo v Moravské Ostravě. Žena zřejmě zapomněla klíče od vozu ve dveřích. Když zjistila, že je tam nechala, vrátila se, ale ty už byly pryč. Později byl odcizen také automobil,“ popsala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.Tím vznikla škoda přibližně 60 000 korun. „Policisté po oznámení krádeže potřebovali jen pár hodin, aby zjistili  místo, kam byl vůz převezen a byl nabídnut k prodeji,“ řekla mluvčí.

„Devětadvacetiletý muž byl zadržen u zaparkovaného auta, kam měl přijít i zájemce o koupi. Třicetiletý komplic obviněného byl zadržen později, když se předtím uzamkl na toaletě. Oba už byli opakovaně odsouzeni. Starší navíc zamířil do výkonu trestu,“ vysvětlila mluvčí.

„Kriminalisté nyní pátrají po třetím podezřelém,“ doplnila Holčáková.

Komentáře