Žena se s lupičem přetahovala o kabelku, až praskl popruh

Policisté dopadli lupiče, který za bílého dne přepadl v Karlových Varech ženu. Vytrhl jí z ruky kabelku a zmizel s ní neznámo kam. Daleko ale neutekl.

Incident se odehrál ve čtvrtek v karlovarské ulici Západní.„K dvaapadesátileté ženě přiběhl neznámý muž a snažil se jí vytrhnout kabelku. Žena se bránila a o kabelku se s mužem přetahovala. Popruh od tašky však při přetahování praskl a poškozená žena upadla na zem. Toho pachatel využil a i s kabelkou utekl neznámo kam,“ popsala událost krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

V kabelce měla žena přes tisíc korun, osobní doklady, kreditní kartu, mobilní telefon a další osobní věci. „Mimo psychické újmy jí tak pachatel způsobil škodu přesahující 10 tisíc korun,“ uvedla mluvčí.

Okradená žena ihned zavolala policii a lupiče jí popsala. „Dopadnout se jim ho podařilo po několika hodinách. Obvinili jsme ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí až deset let vězení. Čtyřiatřicetiletého muže poslal soudce do vazební věznice,“ dodala Týřová.

Komentáře