Chtěla jsem spát v teple, zdůvodnila žena napadení strážníka

  •   21:22
  • diskuse

Ilustrační foto. | foto: ftv prima

Městského policistu napadla v Hradci Králové žena bez domova. Později se přiznala, že tak učinila proto, aby mohla strávit noc v teple policejní cely. Jenže policisté ji po zaprotokolování pustili na svobodu.

Bezdomovkyni zřejmě nevyhovovaly chladnější noci posledních dnů a chtěla se v noci ohřát. V centru Hradce Králové proto dělala všemožný povyk, aby na sebe upoutala pozornost strážníků.„Sprostě nadávala kolemjdoucím, bouchala do výkladních skříní a celkově se chovala nevhodně. Před strážníky se otočila a odcházela pryč. Zastavila až na opakovanou zákonnou výzvu,“ popsala mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Když ji městští policisté oslovili, byla žena arogantní, máchala rukama a jednoho strážníka praštila pěstí do hrudi. Když ji chytil za obě ruce, dál sebou zmítala a hlídka jí proto nasadila pouta.

„Protože u sebe neměla žádný doklad, převezla ji k ověření totožnosti na služebnu Policie ČR. Zde se přiznala, že nemá kde spát a myslela si, že když udeří policistu, tak ji na noc zadrží a ona bude spát v teple,“ uvedla mluvčí.

To se však žena přepočítala. Spáchala totiž jen přestupek, který bude řešit správní orgán města. Po sepsání oznámení ji tak policisté ze služebny propustili.

Komentáře